Neděle 7. března 2021svátek má Tomáš 5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Podmínky na sjezdovkách jsou naprosto ideální. Horská střediska zaplnili lyžaři

Lyžování na Klínovci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžování na Klínovci | foto: Tomáš Rucký

PRAHA Horská střediska v ČR o víkendu zaplnily tisíce lyžařů. Návštěvnosti výrazně pomohly pololetní prázdniny i první cyklus jarních prázdnin, který začíná od pondělí. Ubytovací kapacity v největších střediscích jsou zaplněné. Podmínky na sjezdovkách jsou většinou ideální, na některých místech navíc sněžilo.

Upraveny jsou také desítky kilometrů běžeckých tratí, na řadě míst ale běžkovat ale nelze. Podle provozovatelů skiareálů by měl vysoký zájem lyžařů vydržet i v příštích dnech.

Návštěvnosti v Krkonoších pomáhá nejen začátek prázdnin v Praze, ale i v Brně. Do SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou přijelo o víkendu asi 24 000 lidí, velký zájem hlásí i Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Rokytnice nad Jizerou. Při tolika lyžařích se občas na sjezdovkách objeví vydřená místa, která areály v noci spravují technických sněhem. Na svazích ale leží i více než metr sněhu.

Skvělé počasí na lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Skvělé počasí na lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Na liberecký Ještěd vyrazilo v sobotu 1300 lyžařům, v neděli o 300 více. Podle provozovatelů je to s ohledem na letošní zimu krásná návštěvnost. Podmínky se zlepšují také v Krušných horách, proti původním plánům částečně otevřel i Bouřňák na Teplicku.

Skiareálům na Vysočině pomohly zejména prázdniny v Brně. Stovky lyžařů přijely Harusův kopec nebo Fajtův kopec. Průměrnou návštěvnost hlásí Šacberk nebo Křemešník, ale vlekaři jsou spokojení, podmínky jsou podle nich vynikající a netvoří se fronty.

Lepší lyžování jsme si v neděli nemohli přát, sluníčko svítilo, obloha už...

Lepší lyžování jsme si v neděli nemohli přát, sluníčko svítilo, obloha už modřejší ani být nemohla, ale sjezdovky neměkly a jejich rovný povrch držel celou dobu naší návštěvy.

Beskydské sjezdovky přivítaly mnoho lyžařů z Brněnska a Karvinska, kde začínají jarní prázdniny. Hodně rodin z těchto lokalit za sněhem vyráží mimo jiné i do Jeseníků. Úplně plno tak bylo třeba v Branné, kolony automobilů s jihomoravskou poznávací značkou mířily i do areálu v Koutech nad Desnou na Šumperku.

Také v jiné části republiky - na Šumavě - bylo na svazích plno. Na Lipno přijelo asi 6000 lyžařů, do Zadova 3000 a velký zájem byl o běžecké trasy v Churáňově, ačkoliv stopy ještě nejsou zcela ideální a někde mohou být zledovatělá místa. Přesto bylo v neděli dopoledne parkoviště připravené pro běžkaře plné.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...