Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
17. října 2017 6:13 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Podzimní Lombardie. Objevte kouzlo Komského jezera a milánské katedrály

Lago di Como. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lago di Como. | foto: Izabela Šudrychová

MILÁN/PRAHA Ochutnat domácí italskou zmrzlinu, smočit nohy v ledovcovém jezeru, vidět jednu z největších katedrál Evropy. I taková může být podzimní Lombardie. Přestože říjen už přesáhl své poloviny, stále ještě nabízí dostatek slunečních dní, které slibují dovolenou v tričku a možná i kraťasech.

Své krátké „putování” jsme započali na letišti Malpensa, odkud do centra Milána jezdí autobusy či vlaky. Stejně jako v jiných zemích, i zde se vyplatí vybrat první z uvedených variant, za otevřenou zpáteční jízdenku lze totiž oproti vlaku ušetřit deset euro, tedy na devět kopečků domácí zmrzliny.

Jako mnoho dalších turistů jsme hned po ubytování a spoustě rad a názorných videí, kde určitě jíst a co si dát (což se nakonec ukázalo jako špatný nápad), vyrazili na obhlídku jedné z největších katedrál na světě. Katedrála Narození Panny Marie nabízí opravdu impozantní pohled. Na souvisejícím náměstí, které hlídá velké množství policistů a betonových zábran, se jako u podobných památek koncentrují davy turistů a pouličních umělců, které dotváření místní atmosféru.

Katedrála Narození Panny Marie v Miláně.

Katedrála Narození Panny Marie v Miláně.

V Miláně se také vyplatí obhlédnout místní hrad a navazující park či venkovní instalaci připomínající galanterii za použití látek. Milovníci nakupování pak jistě ocení třídu plnou obchodů, ať už těch nejvyhlášenějších a nejdražších značek, tak těch velmi dostupných. Pokud se v Miláně zrovna konají módní přehlídky, je dost možné, že narazíte na velké obrazovky přinášející přímý přenos.

Venkovní instalace připomínající galanterii.

Venkovní instalace připomínající galanterii.

Výlet do Lombardie by ale nebyl kompletní bez návštěvy jednoho z jezer nacházejících se na severu Itálie. Pro svoji blízkost a poměrně menší známost jsme si vybrali Lago di Como, tedy Komské jezero.

Lago di Como nabízí úchvatné scenérie.

Lago di Como nabízí úchvatné scenérie.

Jezero vidlicovitého tvaru připomínající obrácené písmeno Y nabízí úchvatnou horskou scenérii. Pobřeží jezera totiž lemují jižní výběžky Alp, které činí z tohoto místa opravdový klenot. K jezeru je možné dopravit se vlakem, přičemž za zpáteční jízdenku zaplatíte přibližně okolo 14 euro. Buďte ale připravení, že dostat se z metra do vlaku zabere nějaký čas. Své překvapení nad komplikovaností chodeb milánského nádraží neskrýval ani australský pár, který jsme ve vlaku potkali.

Hrad v Miláně.
Městečko Varrena u Komského jezera.

Jako svou výstupní stanici jsme si vybrali Varrenu, je ale možné vystoupit o stanici dál a do Varreny připlout lodí. Svým návštěvníkům předkládá Varrena spletité bludiště uliček, slunění u vody a víc než jen dobrou domácí zmrzlinu.

Komské jezero láká k výšlapům, přesto i nasávání atmosféry z jeho břehu slibuje víc skvělý zážitek.

surŠarlota Šudrychová
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to
NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to

Vánoce jsou za námi, nastává čas výprodejů. Udělejte si radost a oživte svůj šatník novým módním kouskem, který je navíc za zlomek původní ceny. Máme pro vás tipy na ty nejzajímavější značky, které si zamilujete. Jsou módní, stylové a originální. Kde je seženete nejlevněji?