10. července 2012 10:44 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Poláci omezili provoz na Sněžce. Po řetězech se smí jen nahoru

Horkovzdušné balony přeletěly nad Sněžkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horkovzdušné balony přeletěly nad Sněžkou. | foto: ČTK

Správci polského Krkonošského národního parku omezili provoz na řetězové cestě na Sněžku. Až do konce srpna se tudy smí chodit jen nahoru.

"Ředitelství polského Krkonošského národního parku upravilo provoz pěších turistů v úseku Slezský dům – Sněžka po známé "řetězové" cestě  na jednosměrný," informoval tiskový mluvčí parku Radek Drahný.

Obousměrně lze využít modře značenou Jubilejní cestu. Červeně značená cesta s řetězy je uzavřena pro turisty směřující dolů. Zpřístupněna je pouze směrem nahoru a to od Slezského domu a bývalé Obří boudy.

Snížení počtu návštěvníků procházejících po této turistické cestě bylo podle Drahného nutno provést, protože úzký horský chodník byl v letních dnech neúnosně přetížený velkými počty turistů.

Vrchol Sněžky, která je výškou 1602 metrů nejvyšší horou České republiky, navštěvují v sezoně stovky lidí denně. Až na vrchol se dostanou nyní jedině pěšky, protože lanovka z Pece pod Sněžkou od poloviny května na druhém úseku kvůli rekonstrukci nejezdí. Začátkem září se zastaví i dolní úsek do mezistanice na Růžové hoře. Nová lanovka se má rozjet na jaře 2014.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz