25. dubna 2011 9:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Poznejte Český Krumlov. S kartou za polovic

Český Krumlov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český Krumlov. | foto: Shutterstock

Tři muzea, zámeckou věž a mezinárodně proslulou galerii v Českém Krumlově si mohou turisté i místní prohlédnout za poloviční vstupné, pokud si pořídí novinku letošní sezony Český Krumlov Card. Tato karta začne platit od 1. května, čímž se Krumlov stane prvním menším českým městem, které bude mít ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu, řekla mluvčí radnice Jitka Augustinová.

"Inspirovaly nás obdobné projekty v zahraničí, především karty německy mluvících sousedů," řekl Daniel Kintzl z Českokrumlovského rozvojového fondu. Fond tuto kartu vydal s cílem podpořit návštěvnost a zároveň pozvat i místní obyvatele do atraktivních dominant ve městě zapsaném na seznamu UNESCO.

"Chceme hlavně motivovat turisty k prodloužení pobytu či opakované návštěvě Krumlova. Na to, aby si prošli všechny čtyři významné kulturní instituce, mají celý měsíc," dodal Kintzl.

Český Krumlov Card

Vstupné pro dospělého vyjde na 200 korun, se slevou na polovinu, rodina s maximálně třemi dětmi zaplatí 400 korun.

Kam vás karta zavede:
- Zámek Český Krumlov: Hradní muzeum a zámecká věž
- Regionální muzeum v Českém Krumlově
- Museum Fotoatelier Seidel
- Egon Schiele Art Centrum

Podrobnosti jsou na www.ckrumlov.cz/card.

Český Krumlov Card návštěvníky zavede do čtyř míst, která patří k nejvyhledávanějším. Platí pro Hradní muzeum a zámeckou věž, Regionální muzeum, Museum Fotoateliér Seidel a Egon Schiele Art Centrum. Ušetří návštěvníkům 50 procent z běžné ceny vstupenek, rodinám dokonce 62 procent z rodinného vstupného. Lidé ji mohou čerpat podle svého tempa a gusta.

Protože projít vše v podstatě není za jeden den možné, má karta platnost 30 dní. Navíc je přenosná, takže pokud majitel celou nabídku nevyčerpá, může ji někomu darovat. Lze ji koupit ve všech čtyřech jmenovaných expozicích a také v Infocentru na náměstí Svornosti.

Českokrumlovský rozvojový fond má v pilotním projektu připraveno 10.000 karet. Jedna ho i s marketingem přišla na zhruba tři koruny. Je zatím papírová s čárovým kódem, má ale větší ambice. Stane se součástí pobytových balíčků a dalších atraktivních nabídek pro návštěvníky, kteří zamíří na Českokrumlovsko nejen kvůli kultuře, ale i za sportem a jinými aktivitami.

Organizátoři jednají s ubytovateli, majiteli restaurací i obchodů o zapojení do projektu.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...