Sobota 5. prosince 2020svátek má Jitka 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pozor na německé dálnice, u velkých měst budou kolony

Dálnice A1 je uzavřena v obou směrech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice A1 je uzavřena v obou směrech | foto: www.jutarnji.hr

Němcům začínají prázdniny a dovolená. Automotoklub ADAC proto varuje řidiče před rozsáhlými kolonami. Tvořit se budou zejména u velkých měst - u Mnichova, Berlína či Hamburku. Hustější provoz lze ale očekávat i na českých dálnicích.

Čeští turisté mířící na dovolenou do Německa nebo projíždějící přes Německo by měli počítat se zvýšeným provozem na dálnicích. Devíti spolkovým zemím totiž začíná dovolená a dá se předpokládat že i přes nepřízeň počasí se vydají na cesty a na mnoha místech se budou tvořit kolony.

"Toto upozornění vydává německý automotoklub každý rok. Dá se předpokládat, že o víkendu vyjede půl Německa na silnice, a je to zcela přirozené," vysvětluje mluvčí ÚAMK Igor Sirota. Nejhorší podle něj bude víkend. "V sobotu a v neděli bude na silnici plno," varuje.

Nejhustější provoz se podle automotoklubu ADAC očekává mezi Mnichovem a Garmisch-Parten-Kirchenem. Také kolem Mnichova, Berlína a Hamburku bude provoz houstnout. "Část řidičů pojede na jih, do Itálie, Chorvatska a podobně, část se bude pohybovat po svém území," odhaduje Sirota.

Hustější provoz bude i na českých dálnicích
Podle ÚAMK může část německých řidičů zvolit i cestu přes Českou republiku. "Především ti, co jsou blíže našim hranicím, to jsou třeba Bavoři, se mohou vydat po naší dálnici D1 směrem na Mikulov, Znojmo a poté přes Vídeň na Gratz, Maribor, Záhřeb a poté buď nahoru na Istrii nebo na Dalmácii," říká Sirota. V této souvislosti se dá očekávat, že i na českých dálnicích bude o víkendu větší provoz.

Řidiči by měli být obezřetní a podle Siroty by měli zvážit, jestli se vydat na dovolenou o víkendu. "Vždy řidičům radíme, nevydávejte se na cestu v sobotu," říká. Podle něj je lepší vyrazit například v pátek a po cestě dělat dostatečné množství pauz.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!