Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
31. července 2008 17:14 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Praha bude mít přímé letecké spojení s Lucemburkem

Letadlo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

Praha bude mít od pátku přímé letecké spojení s Lucemburkem. Šestkrát týdně jej budou zajišťovat letadla lucemburského národního dopravce Luxair. Zatím přímé letecké spojení mezi oběma státy neexistuje.

Luxair bude linku provozovat každý den kromě soboty. Ve všední dny budou stroje Luxairu přilétat z lucemburské metropole v 8:25, na zpáteční cestu vyrazí v 9:10 hodin. Nedělní přílet je plánován na 20:00 a odlet z Prahy do Lucemburku na 20:55 hodin. Ceny letenek se liší podle data odjezdu, podle květnového vyjádření letecké společnosti by cena zpáteční letenky měla začínat na 2850 korunách včetně poplatků.

Letecká společnost předpokládá, že přímé lety využijí především obchodníci, protože Lucembursko patří k největším finančním centrům Evropy. Dalšími důležitými klienty mají být úředníci evropských institucí a také turisté.

Lucembursko patří k nejmenším a zároveň nejvyspělejším zemím Evropy. Sídlí zde řada evropských úřadů, bank a významných firem, například Dexia Bank nebo světová ocelářská jednička Arcelor - Mittal. Bank je zde celkem 157, k tomu je nutno připočíst více než 3200 investičních fondů.

Loni do Lucemburska zavítal téměř milion turistů; příjmy z turistiky tvoří sedm procent HDP. Češi se však malému velkovévodství spíše vyhýbají. Loni jich v místních ubytovacích zařízeních přespalo 2203. Zástupci Luxairu i lucemburské turistické centrály věří, že po zavedení přímého spojení jejich počet výrazně naroste. Doba potřebná na cestu letadlem se zkrátí z několika hodin s přestupem na 75 minut.
ČTK, Lidovky.cz
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!