31. července 2008 17:14 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Praha bude mít přímé letecké spojení s Lucemburkem

Letadlo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

Praha bude mít od pátku přímé letecké spojení s Lucemburkem. Šestkrát týdně jej budou zajišťovat letadla lucemburského národního dopravce Luxair. Zatím přímé letecké spojení mezi oběma státy neexistuje.

Luxair bude linku provozovat každý den kromě soboty. Ve všední dny budou stroje Luxairu přilétat z lucemburské metropole v 8:25, na zpáteční cestu vyrazí v 9:10 hodin. Nedělní přílet je plánován na 20:00 a odlet z Prahy do Lucemburku na 20:55 hodin. Ceny letenek se liší podle data odjezdu, podle květnového vyjádření letecké společnosti by cena zpáteční letenky měla začínat na 2850 korunách včetně poplatků.

Letecká společnost předpokládá, že přímé lety využijí především obchodníci, protože Lucembursko patří k největším finančním centrům Evropy. Dalšími důležitými klienty mají být úředníci evropských institucí a také turisté.

Lucembursko patří k nejmenším a zároveň nejvyspělejším zemím Evropy. Sídlí zde řada evropských úřadů, bank a významných firem, například Dexia Bank nebo světová ocelářská jednička Arcelor - Mittal. Bank je zde celkem 157, k tomu je nutno připočíst více než 3200 investičních fondů.

Loni do Lucemburska zavítal téměř milion turistů; příjmy z turistiky tvoří sedm procent HDP. Češi se však malému velkovévodství spíše vyhýbají. Loni jich v místních ubytovacích zařízeních přespalo 2203. Zástupci Luxairu i lucemburské turistické centrály věří, že po zavedení přímého spojení jejich počet výrazně naroste. Doba potřebná na cestu letadlem se zkrátí z několika hodin s přestupem na 75 minut.
ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ – ZLÍNSKO

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 26 000 - 28 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz