9. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pražská paroplavba zahájila plavební sezónu

Parník do zoo - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parník do zoo - ilustrační foto | foto: www.paroplavba.cz

PRAHA Pražská paroplavební společnost, která provozuje především výletní plavby na Vltavě v hlavním městě a okolí, v úterý oficiálně zahájila 147. sezónu. Parník Vyšehrad dopoledne vyjel na výlet pod Slapskou přehradu. Tato pravidelná víkendová linka byla obnovena po roční přestávce způsobené opravou přehrady ve Vraném.

Podle Ilony Petřinové z Pražské paroplavební společnosti bude kromě linky ke Slapské přehradě letos opět v provozu také plavba do Mělníka. Firma se začátkem sezóny posílila nejvytíženější linku, která jezdí z Rašínova nábřeží do zoologické zahrady. Plné jízdné do zoo vyjde stejně jako loni na 150 korun, jízdenka na Slapy stojí o 60 korun více a za výlet do Mělníka zaplatí cestující 490 korun.

Nově společnost nabízí tříhodinové večerní vyjížďky luxusní lodí Lužnice, jejichž součástí je večeře a živá hudba. Vstupenky na tento program nazvaný Sladká Praha jsou k dostání od 1690 korun.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?