Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Před turistickou sezonou pojede znojemský Vinobus v dubnu zdarma

Vinice(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vinice(ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

Znojmo Ještě před startem hlavní turistické sezony v květnu vyrazí Vinobus VOC Znojmo na svou trasu po vinicích a vinařstvích poslední dva dubnové víkendy. Na rozdíl od hlavní turistické sezony pojede zdarma a cílem spolku VOC (vína originální certifikace) Znojmo je, aby do něj nastoupili nikoliv turisté, ale místní. Podle ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely ani mnozí lidé ze Znojma a okolí leckterá zákoutí neznají, uvedl v tiskové zprávě.

Jízdní řád v obě soboty i neděle bude stejný jako v loňské sezoně, letos vyjede Vinobus do třetí sezony. Pojede třikrát denně s odjezdem z Masarykova náměstí ve Znojmě v 10:00, 13:00 a 16:30.

„Z organizačních důvodů bude možné vystoupit a nastoupit pouze na tomto místě. Nejsme schopni garantovat opětovný nástup a jelikož nebude možné místo rezervovat, nedokážeme odhadnout, kolik dorazí lidí,“ uvedl Koudela.

Vinobus má 13 zastávek, na nichž vždy 15 minut počká, aby lidé mohli ochutnávat víno, degustaci je však nutné si zvlášť zaplatit. Během cesty ujede Vinobus 56 kilometrů a na 13 zastávkách je možné ochutnat víno 19 vinařství. Letos se počet vzorků certifikovaných vín rozrostl o dalších 44.

Letos spolek VOC Znojmo slaví desáté výročí, Festival vína VOC Znojmo se uskuteční 8. května. Pomáhá k propagaci místním vinařům, kteří při splnění podmínek mohou získat pro své vzorky právě označení VOC Znojmo. Vzhledem k výročí se spolek rozhodl, že uvolní do prodeje archivní vína s certifikací, od každého vzorku dvě. Na trhu už nejsou volně k dostání, výtěžek získá Dětské centrum Znojmo.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!