4. dubna 2014 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Přejděte Lanzarote skrz Ohňové hory

Přejděte Lanzarote skrz Ohňové hory | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přejděte Lanzarote skrz Ohňové hory |

Národní park Timanfaya v pohoří Montanas del Fuego naleznete na nejsevernějším z velkých Kanárských ostrovů. Uvidíte největší sopečný kráter Montana Blanca, staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytne se vám několik krásných výhledů na oceán a můžeme zdolat také 670 m vysokou horu Penas del Cache.

Lanzarote je ostrov ležící v severovýchodní části Kanárských ostrovů. Stejně jako u ustatních vulkanického původu a jeho značná část je pokryta pouští, která je tvořena lávovými vyvřelinami a má charakteristickou červenohnědou barvu. Přesto se zde nachází na pět set druhů převážně drobných rostlin, jako jsou různé druhy sukulentů či lišejníků. Hlavním městem ostrova je padesátitisícové město Arrecife ležící na východním pobřeží. A právě zde, za pomyslnými bránami města Arrecife, začíná zajímavý trek napří celým ostrovem, který má zhruba 60 x 20 kilometrů.

-

Isla Graciosa

Z počátku vás povede cesta k severu přes přírodní rezervaci Los Volcanes, kde si budeme moci zblízka prohlédnout důkazy vulkanické činnosti. Těmi nejvýraznějšími jsou obrovské sopečné kužely Montaňa Corona a Cerro Hurón. Cílem dne bude městečko Teguise, kde lze přenocovat v hostelu i dokoupit jídlo. Za návštěvu v této oblasti určitě stojí stará pevnost Castillo de Santa Barbara s nádherným výhledem do okolí.

K domu Césara Manriqua

Jedno z děl Césara Manriqua: Monumento al Campesino, Lanzarote
Pokračujte třeba do severozápadní části ostrova, kde se v malebném městečku La Santa nachází mj. dům, vněmž se v roce 1919 narodil architekt César Manrique, který dal podobu téměř všem výraznějším stavbám a architektonickým uměleckým dílům na ostrově.  Muzeum v jeho rodném domě určitě stojí za návštěvu. Městečko La Santa je obklopeno skalnatým pobřežím a útesy, které jsou neustále atakovány obrovskými vlnami. Pokud zde strávíte nenechte si ujít západ slunce nad rozbouřeným Atlantikem.

Timanfaya - to nejlepší na konec

Pravděpodobně nejzajímavější částí ostrova je národní park Timanfaya na jeho jihozápadním pobřeží. Necelých 10 km na jih od La Santy se ocitnete na hraně tohoto obrovského sopečného kráteru Caldera Blanca.

Národní park Timanfaya

Ovšem okolí je plné dalších, menších kráterů a stopy sopečné činnosti uvidíte doslova na každém kroku. K vidění jsou staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytne se vám několik krásných výhledů na oceán a můžeme zdolat také 670 m vysokou horu Peñas del Cache, která je nejvyšším bodem na ostrově. Oproti Teide je to prcek, nicméně alespoň tam nevede lanovka a můžete se pohledem shora pokochat bez povolení.

Národní park je turisticky atraktivní a proto i zde, v okolí parku, můžete přenocovat v některém z penziónů či hostelů a další den se vydat na 20 km dlouhou zpáteční cestu do Arrecife a poznat tak i jižní část ostrova.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!