Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 4 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: Překvapuje mě skeptický postoj Čechů k Havlovi, říká Litevka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 88
  • Poslední: 21.8.2013 2:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
D. Block 18.8.2013 11:39

Hm..

Asi to bude tím, že Češi čekali konečně tu spravedlnost, potrestání zločinů a nějak se to nepovedlo...Byli jsme naivní...

J. Kovář 18.8.2013 8:48

Trošku naivka

Taková milá a neškodná. Ani nepochopila dotaz na český humor.

P. Zapletal 17.8.2013 13:39

HA

asi toho o bonzákovi a kriminálníkovi havlovi moc nevíš, vy v rusku ste zase bourali kostely!!!

M. Harant 17.8.2013 13:06

?

Madam nemá ani zmdla ponětí o tom, kdo a co byl Václav Havel!!!

V. Hák 17.8.2013 10:53

Dle mého názoru.

byl p.Havel přes všechny své chyby největší osobností naší politiky po r.89.

P. Zapletal 17.8.2013 13:40

Re: Dle mého názoru.

to protože o něm moc nevíš

Č. Ludvík 16.8.2013 16:03

Václav Havel

Václav Havel byl zatím jediný prezident, kterého jsem si upřímně vážil. Ti dva nafoukaní kašpaři, kteří přišli po něm, mu nesahají ani po kotníky. Byl to velmi sečtělý člověk s obrovským rozhledem, který dokázal vidět hodně do budoucnosti. Bojovník za lidská práva, člověk s velkým sociálním cítěním. Byl to skromný, upřímný a vždy vlídný člověk, navíc se smyslem pro humor. Moc rád bych zas jednou takového prezidenta měl. Všem, kteří zde Havla pomlouvají, bych doporučil přečíst si nějaké jeho články a projevy, nebo se alespoň podívat na dokument Občan Havel.

P. Zapletal 17.8.2013 13:41

Re: Václav Havel

ani slovo není pravda je mi líto byl to jen milionářský synek a udavač

V. Getz 18.8.2013 13:12

Re: Václav Havel

jedna věc je co napsal a druhá jak žil a ta chuť po moci a manipulace s majetkem, střídání milenek a manželek to je ten druhý a skutečný Havel.

J. Hána 21.8.2013 2:16

Re: masový vrah Václav Havel

"Boj za lidská práva"...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Spojeneck%C3%A1_s%C3%ADla

http://beo.sk/historia/1131-trojrocnu-milicu-rakic-utratil-humanizmus-kazetovou-bombou-zrejme-z-lasky

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ani-v-pekle-by-Vaclava-Havla-za-ta-zverstva-nechteli-soudi-senator-267090

A. Polcar 15.8.2013 18:14

Milá paní než Havla, Češi raději kikinkův ovar ...

ale ne studenej, musí být pěkně prohřátej :)) ale hlavně je to náš... domácí, pravej čecháčkovskej!

P. Vass 14.8.2013 9:39

Třeba i Havla si lidi budou víc vážit, ...

.. pokud se jednou odtajní materiály, které dala dohromady Komise pro vyšetřování pro událostí ze 17.11.1989. Až se zveřejní svazek (pokud v něm ještě něco zůstalo, který na Havla vedla Stb. Zajímavé čtení o Havlovi je například v knížce Tak pravil Petr Cibulka. Zajímavý je názor některých Chartistů, kteří říkají, že Havel se stal prezidentem jen proto, že se nenašel druhý takový "charakter", který by se na takto provedené změně režimu chtěl podílet. Kdo ví, třeba se bude jednou letiště opět jmenovat Ruzyně, ale moc tomu nevěřím. Stejně jako tomu, že se odtajní zmiňované materiály.

M. Urban 13.8.2013 12:45

Doma není nikdo prorokem

Největší nepřátelé komunistú jsou : jaro, léto, podzim, zima a V. Havel !

V. Vaclavik 13.8.2013 4:17

Havel - salonni socialista

Havel rekl v rozhovoru pro Mlady svet cirka 1993, ze by sam sebe nejlepe popsal jako socialistu, ale ze ten vyraz na verejnosti nepouziva, protoze by mu 'dnes' nebylo rozumeno... To bylo v casnych devadesatych letech, kdy socialisti jeste museli lezt kanalama, anebo zustavat zalezli pod kamenama.

Havel mel a ma zahranicni renome u tamejsich levicaku, vsak je jich na tom Zapade dost a dost, jak dnes uz mnozi moc dobre vime. Ale tenkrat to pro nas byl ten vyspely kapitalisticky Zapad, pred kterym jsme padali na zadek. Doma vzdy bylo dost lidi, kteri videli Havla jaky byl, salonni levicovy intelektual, ktery narodu kazal se zlatou lzickou v hube.

J. Kulišek 13.8.2013 5:39

Re: Havel - salonni socialista

No mate bujnou fantasii. po 89 nas narod zustal levicovy, zadnemu komunistovi se nezkrivil ani vlasek, znacna cast komunistu zustala u moci. K socialismu se vice mene hlasila vetsina stran u moci i kdyz to treba nerikali otevrene jako soc dem nebo komunisti, ale jejich program to prozrazoval. A kanalama nechodili ani socialiste ani komuniste.Zadna konservativni strana si jeste ani neskrtla. Havel mel dobrou reputaci u pravicaku i levicaku na zapade. On totiz nikdo nevedel co vlastne chce a za cim stoji, jen se vedelo, za s nim v cesku skoncila totalitni diktatura a on byl symbol zmeny. S tou zlatou lzickou, zavist ze ma nekdo majetek vas vede az k tomu, ze chcete delnickeho presidenta jako bez zlate lzicky se narodivsiho Gottwalda? Jesli ste pred zapadem padal na zadek, tak to je vas problem, spise ste mu zavidel.

V. Vaclavik 14.8.2013 3:20

Re: Havel - salonni socialista

Vidim to jinak.

Samozrejme nikdo kanalovyma trubkama nelez, ale do tak 95tyho se levice ostychala otevrene hlasat levicove nazory, vetsina lidi se hlasila ke kapitalismu (jina vec je, ze nevedeli a dodnes nevedi co to ten kapitalismus je). To nema co delat s nepotrestanim komunistu a o tech ani nemluvim. Mluvim o tech levicacich socialistech, kteri byli treba i disidenti (jako treba L Vaculik), ale mezi lidmi bylo takovych hafo a tenkrat se jeste neosmelili s tim jit ven, vcetne Havla.

Havlovo dedictvi je me vite kde, ale on kecal proti supermarketum napriklad, a to se mu to kecalo, kdyz on sam mohl klidne nakupovat v butikovych mistnich obchudcich, zatimco pro radoveho obcana a jeho penezenku byly a dodnes jsou ty supermarkety spasou. Proto ta zlata lzicka, takovym se tak rika, vime?

Ty jeho idealisticke mlhave reci o obcanske spolecnosti nebylo nic jineho, nez hlasani mekkeho socialismu.

A nejspis tomu nebudete rozumet, ale plno pravicaku, doopravdy vetsina, jsou vlastne levicaci, t

J. Bezděk 12.8.2013 19:05

Havel zradil vše,

za co jsme my prakticky celý život bojovali. Pomocí Charty  se tito hochštapléři vetřeli do podvědomí poníženého a Rukem  okupovaného národa a až byli u koryt, tak zradili vše. Rychle zapomněli na téměř 300 komunisty justičně popravených i na desetitisíce vězňů uranu a jejich zničených zdraví a životů. On svým postojem ke komunistům se významně zasloužil o jejich nepotrestání a zachování. Proto je to Havel, kdo stál mu kolébky dnešních občanských potíží. Jeho zrada se s námi potáhne ještě desetiletí, nikdy již nebude odčiněna a bude jen zapomenuta. Havel  svou zradou zanechal v národě memento : "  Kraďte a vražděte jak můžete. Když vás bude moc, jak komunistů, nic se vám nestane "  Ten, kdo komunistům nepřeložil ani stéblo přes cestu, ten může mít " skutečně Havla  rád " ! Já jsem při jeho pohřbu také brečel, ale nad svým národem. Víc se o tom nehodlám s nikým bavit. ta Litevka ať nemluví do věcí, o kterých nic neví.

J. Kulišek 13.8.2013 5:45

Re: Havel zradil vše,

Muzu se vas se vsim respejktem zaptat, jak ste cely zivot s komunismem bojoval ? Ono totiz postavit se nelidske komunisticke totalite na odpor vyzadovalo odvahu vojaka v poli. Ja sam bych asi takovou odvahu nemel.

J. Bezděk 13.8.2013 8:25

Re: Havel zradil vše,

nemohl, nebudu každému opakovat to, co zde o mě již jiní ví. Máte-li zájem o mou osobu, zajeďte si do Prahy na ÚSTR, vyvedněte si můj svazek a můžete si to přečíst.  Můj svazek není blokován ( jako mnohé jiné )

P. Zapletal 17.8.2013 13:45

Re: Havel zradil vše,

kulíšku si trdlo sám si se třepal strachy

M. Komárek 12.8.2013 18:00

Měl jsem Václava Havla skutečně rád

Vždy jsem si ho vážil, jeho slabosti byly takové lidské, milé a hlavně malé vedle jeho životního díla, boje proti komunismu. Nemám sklony k pláči, ale na jeho pohřbu jsme brečeli celá rodina. Byl to skvělý člověk, výborný prezident, už asi nebudeme mít dlouho lepšího ...

J. Kulišek 13.8.2013 5:19

Re: Měl jsem Václava Havla skutečně rád

Kdyz ovsem nechame emoci a zboznovani tak bohuzel presidenti Havel a Benes zustanou konraversnimi postavami, o jejihz hodnoceni a kladne a zaporne stranky se budou hadat cele generace..

P. Zapletal 17.8.2013 13:46

Re: Měl jsem Václava Havla skutečně rád

a trpíte těmito halucinacemi a paranoiou už dlouho?

M. Bilkova 12.8.2013 16:26

Mne tento postoj Čechu nepřekvapuje...

Naštěstí jen někteří jsou tak kritičtí.mluví o jeho "chlastu" a sami esdí v hospodě . Znám mnoho lidí,kteří si ho váží. On měl své chyby,ale byl jenom člověk. Mimochodem,když jsme byli mladí,dělali jsme taky bibosti,on tehdy netušil, že jednou bude na Hradě.

M. Komárek 12.8.2013 17:58

Re: Mne tento postoj Čechu nepřekvapuje...

To je hezky řečeno.

P. Zapletal 17.8.2013 13:47

Re: Mne tento postoj Čechu nepřekvapuje...

ano hezká blbost

J. Kulišek 13.8.2013 5:25

Re: Mne tento postoj Čechu nepřekvapuje...

Ovsem o to zda jako male dite kradl mamince strudl se spizirny, ci podobne veci jsou pro hospodske tluchuby. Pro rozumne lidi hodnoceni nezalezi co delal dokud nebyl presidentem. Tady jde o jeho honoceni po dobu jeho presidentovani. A tady je clovek nekdy v rozpacich.

V. Linhart 12.8.2013 14:43

Ono je to pochopitelné.

Oni totiž toho Havla konzumují médii přecezeného. My ho měli na syrovo.

E. Sevrát 12.8.2013 12:51

Koho chleba jíš,toho píseň zpívej

D. Mroziewicz 11.8.2013 1:24

A mne to vůbec nepřekvapuje :)

Národy český a litevský spojuje dlouhodobé bytí v područí jiných států, u nich to bylo ještě horší, protože byli sovětskou republikou. S Litevci jsem studoval a dalo se cítit, že to byly osoby či spíše dětičky tamního establishmentu, je jich málo, ono de facto je to propojené, kam se člověk podívá.

Ti, kteří neodjeli před Unií, odjeli pak do Anglie a Irska, ovšem to už byla jiná třída lidí.

Mne postoj k Havlovi nepřekvapuje, zajímavé je, jak lidé jednak stojí fronty do Vladislavského sálu, na hřbitov, rozdělují popel... Za chvíli na to zapomenou a budou horoucně orodovat za někoho jiného. Každý má právo se chovat tak, jak ho naučili, kam vítr, tam plášť. I když v dnešní ekonomické situaci, chameleonismus je rovněž i ekonomického původu.

Nemít majetky, tak by všechno bývalo skončilo tak, jak píší přispěvovatelé. Ovšem majetky Havel měl (neměl potřebu krást jako ostatní činitelé), a to zavíralo pusu žárlivcům. Když umřel, tak hned se ústa otevřela. Normálka :). Co se tu divit?

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...