29. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Přes oblevu lyžovaly v Krkonoších a Orlických horách tisíce lidí

Lyžování (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžování (ilustrační snímek) | foto: MAFRA - MARTIN STOLAŘ

ŠPINDLERŮV MLÝN/TRUTNOVSKO I přes oblevu, občasný déšť s mrholením a mlhu lyžovaly o víkendu v Krkonoších a Orlických horách tisíce lidí. Na sjezdovkách leží od 30 do 120 centimetrů sněhu a žádné z hlavních středisek na východě Čech nemuselo omezit provoz. V Krkonoších se turisté musejí vyhnout lavinovým lokalitám, protože platí druhý lavinový stupeň z pětibodové škály. Kvůli silnému větru v neděli nejel horní úsek lanovky na Sněžku.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn leží na sjezdovkách od 50 do 80 centimetrů sněhu. Všechna přepravní zařízení jsou v provozu, otevřeno je 24 kilometrů sjezdových tratí. „Návštěvnost během víkendu přesáhla 11 000 lidí,“ řekl obchodní ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš.

Přes oteplení jsou sjezdovky nadále kvalitní, a to hlavně díky velké vrstvě dříve nastříkaného technického sněhu. „Provoz v žádném případě neomezujeme a připravujeme se na hlavní nápor jarních prázdnin, který začíná příštím víkendem,“ řekl Hroneš.

28.ledna 2018 v 00:15, příspěvek archivován: 28.ledna 2018 v 17:35

Špindlerův Mlýn (report z 27.01.2018) https://t.co/tLxCgmSqj4 https://t.co/vfzyv02zjO

V Říčkách v Orlických horách, kde na upravených sjezdových tratích leží až 120 centimetrů sněhu, se do soboty konal 56. ročník žákovských závodů Skiinterkriterium. Lyžování v Říčkách mladým závodníkům i rekreantům znepříjemňovala mlha. „I když byla horší viditelnost, trať byla velmi dobrá. Až v odpoledních hodinách začala trochu měknout,“ uvedl rozhodčí závodu Miloslav Boruch.

Na hřebenech Krkonoš byla v neděli hustá mlha a teplota kolem nuly. Na hřebenech hor leží podle informací horské služby zhruba 120 centimetrů sněhu. V nejvyšších partiích Orlických hor je kolem 65 centimetrů sněhu.

ČTK

Prodej rodinného domu 5+1
Prodej rodinného domu 5+1

Třebízského, Valašské Meziříčí, okres Vsetín
2 999 000 Kč