28. května 2008 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Primorsko: česká oáza na bulharském pobřeží

Primorsko, Bulharsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primorsko, Bulharsko | foto: Profimedia

Primorsko se stalo nejoblíbenějším cílem Čechů, kteří míří na dovolenou do Bulharska. Do malého městečka zavítá každoročně desetitisíce turistů. Příjemnou dovolenou tu mohou prožít rodiny s dětmi. V Primorsku se totiž nachází dětský klub či aquapark.

Během několika posledních let přibyly v Primorsku nové hotely, rodinné penziony a zlepšilo se tu i tradiční ubytování v oblíbených penzionech. Primorsko se bez nadsázky stalo českou oázou na bulharském pobřeží. 

Surfař.Jedině v Primorsku tak najdete všechny nápisy v češtině, jídelníčky v restauracích jsou také v češtině a cestovní kancelář Alexandria tu dokonce zřídila české informační centrum, kde všichni čeští turisté mohou získat základní informace, radu či pomoc. Je zde také možno denně zakoupit český tisk.

Primorsko nabízí zajímavé výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, včetně dvoudenního zájezdu do Istanbulu. Sportu si tu užijete také dostatek, najdete tu totiž tenisový kurt, plážový volejbal, půjčování jízdních kol, sportovní programy  jako stretching, aerobik, turnaje ve fotbale, stolním tenisu nebo volejbalu.

Na pláži si můžete pronajmout vodní kola či lyže. V Primorsku se nachází dvě pláže – severní a jižní – které jsou velmi prostorné, dlouhé několik kilometrů a svažujíse postupně do moře. Na konci severní pláže se nachází nudistická pláž.

Slunečníky na pláži zdarma
slunečníkPro klienty CK Alexandria a CK Family Way jsou v bulharských střediscích Primorsko a Lozenec připraveny slunečníky na plážích zdarma.

Písečné pláže jsou velmi prostorné, dlouhé několik kilometrů, svažující se postupně do moře. Jsou tedy vhodné pro děti.

Na obou plážích najdete dostatek komfortu v podobě vodních sportů, občerstvení a barů. 

Zábava pro děti
Cestovní kancelář Alexandria v Primorsku vlastní a provozuje známý hotel Alexandria Club Hotel Belvedere a již třetí rok tu má otevřený dětský klub, který se nachází hned vedle hotelu.

Dětský klub slouží pro všechny děti klientů cestovní kanceláře Alexandria, kteří tráví svoji dovolenou v oblasti Primorska. Děti tu najdou zábavu po celý den. Zúčastnit se ho mohou všechny děti ve věku od 3 do14 let. Aktivity probíhají v dětském klubu, v jeho okolí i na pláži.

Všichni zaměstnanci klubu jsou zkušení a vyškolení pro práci s dětským kolektivem. Plavčíci absolvovali záchranářský kurz a všichni zaměstnanci pak kurz první pomoci.

Dětský klub je otevřen sedm dní v týdnu, a to od června do konce září. Pro děti je připraven i večerní program tak, aby si i rodiče mohli v klidu vychutnat večeři či večerní procházku. 

Každé dítě s v klubu něco najde, je tu dílna na výrobu pomalovaných triček, šperkařská dílna, malířský ateliér, tématické hry, tématické dny (Námořnická škola, Dnes bude cirkus, Pohádkový den, Dětská ZOO), olympiáda, sportovní aktivity, dětské diskotéky či karnevaly.

Užijte si den v aquaparku
Aquapark- ilustrační foto.Pro klienty z bulharských letovisek v Černomorci, Sozopolu, Djuni, Primorska, Kitenu, Lozence, Careva, Varvary, Achtopolu a Sinemorce je do aquaparku v Primorsku vstup pro děti do 10 let v doprovodu rodičů zdarma.

Aquapark je určeny pro všechny věkové kategorie. Jsou zde místa pro plavce i neplavce. Aquapark nabízejí širokou škálu možností sportovního vyžití i aktivní relaxace.

Najdete zde mnoho skluzavek, tobogánů, bazénů, jacuzzi, bazénů pro děti, ale také kavárny, restaurace, pizzerie, cukrárny, bary u bazénů a mnoho dalších atrakcí.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz