6. července 2014 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Privátní terasy a vířivky ze skla. To je hotel luxusní i na Cannes

Některé terasy a kostel, se kterým hotel sousedí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Některé terasy a kostel, se kterým hotel sousedí | foto: FOTO ARCHIV HOTELU

CANNES Jako by exkluzivní lokalita v centru francouzského letoviska Cannes nestačila, přichystali majitelé hotelu Five Seas pro své hosty kolotoč požitkářských atrakcí přímo uvnitř jeho historické budovy.

Jen jednu ulici nad hlavní promenádou Boulevard de la Croisette, v sousedství canneského přístavu i každoročního dějiště legendárního filmového festivalu Palais des Festivals najdete hotel, jehož jméno není jen prázdným názvem, ale konceptem prolínajícím se od recepce až po otevřenou střešní terasu.

Výprava napříč kontinenty

O interiéry a kompletní vybavení hotelu se postaralo věhlasné studio MHNA, jmenovitě duo Marc Hertrich a Nicolas Adnet. Všechny pokoje a veřejné prostory napěchovali na míru vyrobeným mobiliářem od desítek designérů a mistrů řemesel prakticky ze všech kontinentů. Nábytek ve 45 pokojích a 15 suit pro velmi náročné hosty hrdě nese různé etnické detaily a odkazuje na různé kultury. Žádný z pokojů není menší než 30 metrů čtverečních, kategorie „executive“ se uvelebila na jednou tak velkém půdorysu. Největší apartmány nabízí prostor až třikrát takový a nechybí jim ani velkorysé privátní terasy s vířivkami ze skla.

Pokoje jsou ozdobeny francouzskými markýzami, výmalbou v tělových a zemitých odstínech a obřími šatnami, jež imitují nadrozměrné cestovatelské kufry. Výsledné vyznění mixuje vintage look francouzské Riviéry a současný moderní luxus. Ve společných prostorách najdete často barevné tapety nebo celé nástěnné panely z živých květů. Barevná paleta imituje středomořskou scenerii plnou živých a intenzivních odstínů. Okraje střešní terasy jsou lemovány tisíci malých lucerniček, militantními šiky bílých lehátek a nekonečným bazénem s výhledem na rušný cvrkot v srdci Cannes.

Vanity Fair

Místní vyhlášenou restauraci Sea Sens vedou šéfkuchaři Jacques a Laurenta Pourcelovi. Jejich menu zve hosty podniku v pátém patře hotelu na dobrodružnou cestu za poznáním díky použití stovek druhů bylin a koření z různých koutů světa. Podle slov kuchařů mají jednotlivé pokrmy navodit v zákaznících dobře známý domácký pocit, a přesto překvapit gurmánskými odkazy na Latinskou Ameriku nebo Dálný východ. O dezerty se stará mnoha mezinárodními cenami ověnčený cukrář Jérôme De Oliveira. Pokud nejste hosty hotelu, bude třeba učinit rezervaci v jeho čajovém salonku, poeticky pojmenovaném Intuitions by J., mnoho dní dopředu.

Zde se podává široké spektrum sladkostí, jež můžete na místě donekonečna ochutnávat nebo si je zakoupit s sebou. Opomenuta by neměla zůstat ani rozlehlá relaxační zóna Cinque Mondes, kterou zde založil spa guru Jean-Louis Poiroux. Ten v rámci příprav projektu cestoval celých deset let po světě a sestavoval plejádu méně známých zkrášlovacích a terapeutických procedur pro potěchu těla, mysli i jednotlivých smyslů. Pokud se při svých toulkách po Azurovém pobřeží rozhodnete v hotelu Five Seas Cannes zakotvit, připravte se na ceny pokojů začínající na 295 eurech za noc (bezmála 8 tisíc korun).

Více informací na www.five-seas-hotel-cannes.com

Josef Malíř

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…