Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Řecko zasáhne proti násilí v letoviscích

ostrov Chios, Řecko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ostrov Chios, Řecko | foto: CK Alexandria

ATÉNY Řecká vláda slíbila, že tvrdě zakročí proti násilné kriminalitě v turistických oblastech. Reagovala tak zejména na smrt mladého Australana ubitého před dvěma dny na pláži ostrova Mykonos. Mnoho řeckých přímořských letovisek nechvalně proslulo násilným chováním mladých opilých rekreantů i případy napadení turistů místním obyvateli.

.V úterý brzy ráno podle řecké policie napadli Australana na pláži ostrova Mykonos čtyři zaměstnanci místního nočního klubu. Mladík, kterého tloukli železnou tyčí, se nyní nachází ve stavu mozkové smrti. Čtyři podezřelí byli zadrženi. Jeden z nich, pětadvacetiletý hlídač parkoviště, vypověděl, že mladého muže pronásledoval, protože si myslel, že ukradl kabelku.

"Jako lidé, jako občané, jako Řekové truchlíme nad ztrátou života," řekl řecký ministr turistiky Aris Spilitopulos. "A pokud budeme mluvit o obrazu Řecka v zahraničí, je logické, že nás tyto ojedinělé incidenty rmoutí ještě víc."

Turistický ruch představuje přibližně pětinu řeckého hospodářství. Řecko ročně navštíví podle agentury Reuters na 15 milionů turistů. Mnoho přímořských letovisek ale nechvalně proslulo násilným chováním mladých opilých rekreantů i případy napadení turistů místním obyvateli.

Podle ministra Spilitopulose jsou často na vině ziskuchtiví majitelé barů, kteří turistům do nápojů přilévají průmyslový alkohol. Příliš mnoho barů podle něj také zaměstnává bodyguardy. "Musíme tyto otázky řešit a zřizujeme proto komisi, aby si s krizí poradila," řekl Spilitopulos.

Minulý týden řecká policie zadržela dvacetiletou Britku, která údajně na ostrově Kréta zadusila své novorozené dítě. Několik dní předtím zemřel na ostrově Zakyntos sedmnáctiletý mladík téže národnosti na intoxikaci. Podle britských úřadů ohlásili Britové za loňský rok 48 znásilnění, k nimž došlo v Řecku. Většinu z nich prý spáchali sami britští turisté.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...