Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
31. července 2008 21:52 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Řecko zasáhne proti násilí v letoviscích

ostrov Chios, Řecko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ostrov Chios, Řecko | foto: CK Alexandria

ATÉNY Řecká vláda slíbila, že tvrdě zakročí proti násilné kriminalitě v turistických oblastech. Reagovala tak zejména na smrt mladého Australana ubitého před dvěma dny na pláži ostrova Mykonos. Mnoho řeckých přímořských letovisek nechvalně proslulo násilným chováním mladých opilých rekreantů i případy napadení turistů místním obyvateli.

.V úterý brzy ráno podle řecké policie napadli Australana na pláži ostrova Mykonos čtyři zaměstnanci místního nočního klubu. Mladík, kterého tloukli železnou tyčí, se nyní nachází ve stavu mozkové smrti. Čtyři podezřelí byli zadrženi. Jeden z nich, pětadvacetiletý hlídač parkoviště, vypověděl, že mladého muže pronásledoval, protože si myslel, že ukradl kabelku.

"Jako lidé, jako občané, jako Řekové truchlíme nad ztrátou života," řekl řecký ministr turistiky Aris Spilitopulos. "A pokud budeme mluvit o obrazu Řecka v zahraničí, je logické, že nás tyto ojedinělé incidenty rmoutí ještě víc."

Turistický ruch představuje přibližně pětinu řeckého hospodářství. Řecko ročně navštíví podle agentury Reuters na 15 milionů turistů. Mnoho přímořských letovisek ale nechvalně proslulo násilným chováním mladých opilých rekreantů i případy napadení turistů místním obyvateli.

Podle ministra Spilitopulose jsou často na vině ziskuchtiví majitelé barů, kteří turistům do nápojů přilévají průmyslový alkohol. Příliš mnoho barů podle něj také zaměstnává bodyguardy. "Musíme tyto otázky řešit a zřizujeme proto komisi, aby si s krizí poradila," řekl Spilitopulos.

Minulý týden řecká policie zadržela dvacetiletou Britku, která údajně na ostrově Kréta zadusila své novorozené dítě. Několik dní předtím zemřel na ostrově Zakyntos sedmnáctiletý mladík téže národnosti na intoxikaci. Podle britských úřadů ohlásili Britové za loňský rok 48 znásilnění, k nimž došlo v Řecku. Většinu z nich prý spáchali sami britští turisté.
Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.