Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Řeka pod řekou nebo tyrkysový led. Podívejte se na 33 neuvěřitelných míst

Hora Roraima v Jižní Americe (Venezuela) je jednou z nejstarších hor na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hora Roraima v Jižní Americe (Venezuela) je jednou z nejstarších hor na světě. | foto: boredpanda.com

Neuvěřitelná pohoří, jeskyně světlušek či největší plocha na zemi, která se v období dešťů mění na zrcadlo. Na světě jsou místa, která lidskému oku připadají neuvěřitelná - vypadají totiž jakoby je někdo namaloval.

Například Antilopí kaňon je velice úzká štěrbina, kterou je nejlepší navštívit v poledne, kdy dovnitř dopadají sluneční paprsky kolmo. Stejně barevně zajímavá je i řeka pěti barev. Odstíny červené, žluté, zelené, růžové a modré uvidí návštěvníci, kteří navštíví Kolumbii. Řeka pěti barev je vyhledávaný turistický cíl právě kvůli unikátnímu mixu barev, které mají na svědomí říční řasy.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejslavnější růžové jezero najdete v západní Austrálii. Je slané a mělké a kvůli své barvě je velkým turistickým lákadlem. Jezero leží v zalesněné oblasti a jeho břehy tvoří pruhy bílé soli. Vědci se marně pokouší zjistit, co způsobuje růžovou barvu jezera, avšak marně.

Stejně magicky jako růžová voda působí oko Afriky, které najdete v Mauretánii. Je vidět z vesmíru a v poušti tvoří kolo dvakrát tak větší než je Praha. Podívejte se na všechna místa, která vypadají jako z jiných světů.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?
OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?

Děti se nefotí zrovna snadno. Neustále někde pobíhají a nepostojí na jednom místě. Protože se všechno odehrává rychle, je dobré, když budete rychlí vy i vaše technika. Přečtěte si rady, jak udělat hezkou rodinnou fotku i s těmi nejmenšími.