9. července 2014 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Řeka pod řekou nebo tyrkysový led. Podívejte se na 33 neuvěřitelných míst

Hora Roraima v Jižní Americe (Venezuela) je jednou z nejstarších hor na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hora Roraima v Jižní Americe (Venezuela) je jednou z nejstarších hor na světě. | foto: boredpanda.com

Neuvěřitelná pohoří, jeskyně světlušek či největší plocha na zemi, která se v období dešťů mění na zrcadlo. Na světě jsou místa, která lidskému oku připadají neuvěřitelná - vypadají totiž jakoby je někdo namaloval.

Například Antilopí kaňon je velice úzká štěrbina, kterou je nejlepší navštívit v poledne, kdy dovnitř dopadají sluneční paprsky kolmo. Stejně barevně zajímavá je i řeka pěti barev. Odstíny červené, žluté, zelené, růžové a modré uvidí návštěvníci, kteří navštíví Kolumbii. Řeka pěti barev je vyhledávaný turistický cíl právě kvůli unikátnímu mixu barev, které mají na svědomí říční řasy.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejslavnější růžové jezero najdete v západní Austrálii. Je slané a mělké a kvůli své barvě je velkým turistickým lákadlem. Jezero leží v zalesněné oblasti a jeho břehy tvoří pruhy bílé soli. Vědci se marně pokouší zjistit, co způsobuje růžovou barvu jezera, avšak marně.

Stejně magicky jako růžová voda působí oko Afriky, které najdete v Mauretánii. Je vidět z vesmíru a v poušti tvoří kolo dvakrát tak větší než je Praha. Podívejte se na všechna místa, která vypadají jako z jiných světů.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA AUTOMATIZACE

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz