25. července 2008 11:37 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Řidiče v Rakousku čekají kolony

Kolony na rakouských dálnicích - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolony na rakouských dálnicích - ilustrační foto. | foto: ČTK

VÍDEŇ/BERLÍN Podobně jako v minulých týdnech čeká řidiče kvůli vlně prázdninových cestovatelů na silnicích další perný víkend. Tradičně nejhorší situace má být opět na alpských dálnicích v Rakousku, především na A10, kde se v sobotu před vjezdem do Tauernského tunelu může vytvořit až 20 kilometrů dlouhá kolona.

Zácpy na hlavních dopravních tazích směřujících ze severu na jih ke Středozemnímu a Jaderskému moři způsobí především hromadné přesuny na dovolenou. Tento pátek totiž začínají letní prázdniny školákům z lidnatého jihoněmeckého Bádenska-Württemberska; od příštího týdne budou mít šest týdnů volna děti v Bavorsku. Dopravní varování vydal rakouský autoklub ARBÖ.

O zvýšený provoz se postarají také zaměstnanci automobilek Volkswagen a Porsche, kterým nyní začíná celopodnikové volno. Největší nápor zažijí dálnice na západě Rakouska, které směřují do Itálie. Před severním vjezdem do Tauernského tunelu se podle ARBÖ může v sobotu dopoledne vytvořit až 20 kilometrů dlouhá kolona, která pravděpodobně automobilisty zdrží až několik hodin. Dalším kritickým místem bude dálnice vedoucí Brennerským průsmykem.

Hustý provoz lze podle německého autoklubu ADAC čekat také na jihu Německa. S kolonami je třeba počítat hlavně na bavorských dálnicích, například na A8 mezi Mnichovem a Salcburkem nebo na A93 mezi Rosenheimem a Kufsteinem, ale také před většinou alpských tunelů.

Ani následující víkend 2. a 3. srpna nebude co se týče dopravy úplně bezproblémový. O další lavinu automobilistů v Rakousku se postarají rodiny dětí z Bavorska, kterým začnou prázdniny. Na východě Rakouska pravděpodobně způsobí problémy tisíce fanoušků, kteří se budou přesouvat na nedělní závody Grand Prix formule 1 u Budapešti. Neuralgickým bodem má být hlavně rakousko-maďarský hraniční přechod Nickelsdorf. Ulehčením ale bude to, že na přechodu už po vstupu Maďarska do schengenského prostoru neprobíhají pasové kontroly.
Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR OBALOVÝ SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz