Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Rodinná Lublaň. Odkud objevovat krásy Slovinska?

Hotel tvoří hned několik domů v klidné historické uličce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel tvoří hned několik domů v klidné historické uličce | foto: ARCHIV HOTELU

Amanda a Aleksander Vujadinovičovi jsou manželé, kteří svým hotelem Vander Urbani Resort dávají doslovný návod, jak si užít slovinskou metropoli Lublaň. Na třech schodech u vstupu do nynější restaurace si před lety dali svůj první polibek, ve vedlejší budově vychovali své dvě děti a v blízkém okolí pořádali nesčetné večírky pro své přátele, odkud se poté vydávali objevovat krásy centra slovinského hlavního města.

Když se před lety naskytla možnost stát se majiteli třípatrového objektu na rušné Krojaška Ulicy (Ševcovská ulička), nezavávali ani minutu a okamžitě začali plánovat, jak bude vypadat rodinný hotýlek snů. Postupem času se rozrůstala nejen jejich rodina, ale i okruh přátel a nadšenců, jež začali skupovat nemovitosti v sousedství, a tak minulý rok, kdy hotel přivítal své první hosty, se už jeho zázemí rozprostíralo hned ve čtyřech propojených budovách. I když byl prostor oproti původním skromným plánům několikrát znásoben, zůstala hotýlku naprosto rodinná atmosféra i přístup ke službám.

Vítejte doma

Celkem 16 pokojů a dva prostornější apartmány s výhledem na řeku vkusně a nápaditě odkazují na odhlučněné buňky nahrávacích studií. Jejich polstrované stěny a závěsy, kterými můžete pokoje dokonale zatemnit, se doplňují s výmalbou v pastelových barvách a mobiliářem světově proslulé italské společnosti Moroso. Nechybí ani zrcadlové plochy, jež opticky zvětšují prostor, luxusní koupelnová kosmetika, froté povlečení či nadýchané polštáře. Hřejivý domácký pocit ještě podpoří podlahové vytápění a doslova rodinný personál.

Ten se s hosty kdykoli rád podělí o znalosti historického okolí, poskytne tipy na podniky v okolí nebo je dokonce provede křivolakými středověkými uličkami, naplněnými galeriemi, kavárnami a obchůdky se suvenýry.

Slovinský folklor na talíři

Z ulice vejdete přímo do místní restaurace a baru, kde se podává moderní slovinská kuchyně s důrazem na lokální suroviny. Ochutnat můžete domácí marmelády z ovoce ze zahrad ve vnitrobloku hotelu, med z oblasti Brkini, slovinské sýry tolmin či nanos, domácí chléb a sladké pečivo, omeletu z biovajec s liškami frtalje, mnoho hodin dušené maso s bylinkami, čerstvé ryby či zvěřinu.

Za chloubu hotelu je považován dokonale zásobený vinný sklep, napěchovaný říznými slovinskými víny. Vyhledávaným útočištěm místních obyvatel a samozřejmě hostů je střešní terasa s grilem a denním barem. Pro privátní akce je určen střešní box, prosklená buňka až pro dvacet strávníků. V letních měsících je k dispozici i vyhřívaný venkovní bazén a po celý rok pak místní relaxační centrum s lekcemi jógy či meditace. Zdarma jsou k dispozici také kola na výlety do okolí. Ceny začínají na 135 eurech.

Více informací na www.vanderhotel.com

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....