17. září 2008 14:51 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ryanair zruší říjnové lety do Dublinu

Letoun Ryanair - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun Ryanair - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Irská letecká společnost Ryanair Holdings zruší v říjnu více než polovinu svých letů mezi Prahou a Dublinem. Za zrušení letů může stávka zaměstnanců Boeingu, která zpozdí dodávky nových letadel, s kterými Ryanair počítal. Ryanair podle dat v letovém řádu zrušil lety v deseti dnech mezi 1. až 24. říjnem.

Informaci přinesl jako první server iDnes.cz. "Kvůli stávce zaměstnanců Boeingu je naše kapacita omezená, což ovlivnilo celou síť," uvedl podle serveru mluvčí Ryanairu Daniel De Carvalho.

Cestující, kteří si na říjen koupili letenky, již dostávají od Ryanairu oznámení o zrušení letu. Firma jim nabízí buď vrácení peněz nebo rezervaci na jiný den. Řadě cestovatelů to ale může velmi narušit plány, pokud chtěli letět z Dublinu ještě dál. Omezení se týkají i dalších evropských linek.

Ryanair navíc oznámil, že stávka v Boeingu zpozdí i spuštění nových linek, zejména z Edinburghu a italského Bergama. Nových linek z Prahy by se problémy s Boeingem neměly dotknout. Stávka v Boeingu stále neskončila.

Ryanair je největší nízkonákladovou leteckou společností v Evropě. Společnost vytvořila v prvním čtvrtletí svého finančního roku čistý zisk 21 milionů eur (asi 495,5 milionu Kč), což byl meziroční propad o 85 procent a firma varovala, že kvůli růstu cen pohonných hmot by za celý rok mohla být i ve ztrátě, která se může vyšplhat až na 60 milionů eur.
Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.