Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
30. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Silvestr na hradě nebo třeba v Drážďanech

Hrad Šternberk  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrad Šternberk | foto: olomouc.eu

Poslední den letošního roku můžete strávit třeba v prostorách hradu Šternberk na Olomoucku. Silvestr na hradě tam pořádají druhým rokem. Bujaré oslavy se konají i u našich sousedům - například v Drážďanech pořádají silvestrovskou show zaměřenou na děti.

Pořadatelé proto letos program rozšířili o domácí zabijačku či orientační běh v parku, řekla kastelánka hradu Helena Gottwaldová.

V sobotu budou připraveni slavnostně naladění průvodci a hrad vyzdobený v duchu Vánoc. "Prohlídky se uskuteční od 10:00 do 16:00. Začátky prohlídek budou vždy v celou hodinu. Součástí prohlídek bude i krátké povídání o historii zbraní, o hudební doprovod se postará flašinetářka," uvedla kastelánka.

Silvestrovská oslava v Drážďanech

Velkolepá show na náměstí před Semperovou operou

Máte-li chuť na nezapomenutelnou oslavu se skvělou atmosférou a krásně nasvícenou kulisou historické části města, vydejte se slavit Silvestra do Drážďan.

Předvánoční Drážďany

Město se chlubí, že zároveň se silvestrovskou párty uspořádá také nejkrásnější dětský Silvestr v Německu, což si 31.12.2011 od 18 hodin můžete na náměstí Theaterplatz sami ověřit.

O dětskou show se postará mim Tim Schreiber, který se tento rok opět dostaví v andělském kostýmu. Také děti mohou přijít převlečené za anděly. Mezi sebou pak zvolí nejkrásnější kostým.

Záměrem pořadatelů je připravit slavnost pro celou rodinu, proto nezapomněli ani na ty nejmenší. Přímo před jevištěm je pro děti připraven zábavní dětský koutek s veselými hrami a atrakcemi jako např. prolézací housenka, skákacím hrad či obří kostky. Jsou k dispozici i lehátka a plocha s kobercem. V půl deváté začne dětský ohňostroj.

Vlastní silvestrovská párty bude zahájena ve 20:40. Bude hrát skupina The Clogs a kromě nich se o skvělou atmosféru postará i Radio Dresden a DJ Happy Vibes, a to až do začátku půlnočního ohňostroje. Ten letošní připrví vítěz pyrotechnické soutěže Pyro Games Matthias Kürbs.


Sportovně naladění návštěvníci se mohou zapojit do silvestrovského orientačního běhu v hradním parku. Chybět nebude bohaté občerstvení formou pravé domácí zabijačky. V 16:00 zakončí celý silvestrovský program ohňová show.

"Loni poslední den roku na hrad zavítalo na 300 lidí, což pro nás bylo milým překvapením. Proto jsme se rozhodli letos akci zopakovat a rozšířit program," doplnila kastelánka.

Program je připraven také na pátek, kdy se v prostorách hodovního sálu uskuteční vánoční divadelní představení. Zejména děti se mohou těšit na loutkovou pohádku. Správci hradu očekávají, že památku letos navštíví celkem 45.000 lidí, což bude o asi 4000 více než loni.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!