Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Cestování

Silvestrovské pobyty na horách. Kde se ještě můžete ubytovat?

Lyžař (ilustrační foto).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžař (ilustrační foto). | foto: ČTK

PRAHA Silvestr je pro provozovatele penzionů a hotelů dobou vyšší obsazenosti a výdělku. Obzvláště na horách se připravují na nápor turistů, kteří chtějí konec roku strávit na zasněžených sjezdovkách. V jakých oblastech je beznadějně plno a v jakých máte ještě šanci získat pokoj?

Krkonoše

Poslední volná lůžka si můžete zamluvit v hotelech a penzionech ve východních Krkonoších. Nabídka se však již zužuje a v některých penzionech zbývají poslední lůžka. V největším a nejznámějším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn jsou silvestrovské pobyty zatím obsazené asi z devadesáti procent. Podobně je tomu tak i v Peci pod Sněžkou.

Šumava

Šumava je na konci roku velice žádanou lokalitou, stálí hosté si místa ve svých oblíbených hotelech a penzionech zamlouvají i rok dopředu. Například Skiareál Lipno je již zamluvený do posledního místa. I tak je možné sehnat ubytování v jiných částech Šumavy, zbývá tam ale jen posledních pár míst.

Beskydy

V beskydských hotelech je stále ještě možné sehnat ubytování na Silvestra. Některé hotely ale mají plno už dlouho dopředu. Některé hotely na silvestrovskou oslavu žádný speciální program nechystají, v jiných bude večírek i s živou hudbou. Volné pokoje ještě na Silvestra nabízí hotel Pokrok, který se nachází uprostřed lyžařského střediska na Bílé. "Oproti minulým létům je to výrazný rozdíl. Ještě se nestalo, že bychom touhle dobou neměli obsazeno," řekla provozní Vlasta Remešová. Pár pokojů je ještě na Silvestra volných i v hotelu Morávka v Morávce.

Lyžovat se bude, sněhu je dost

Po teplejším počasí a oblevě se opět ochladilo a lyžařská střediska mají vhodné podmínky pro zasněžování. "V noci se ochladilo, okamžitě jsme spustili sněžná děla ve všech našich areálech, abychom dosněžovali další sjezdovky," řekl například Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. Podobně jsou na tom i střediska v dalších krajích.

Orlické hory

Většina hotelů v Orlických horách i v blízkosti Králického Sněžníku má silvestrovské pobyty obsazené. Lidé, kteří chtějí strávit přelom roku na horách, mají jen malou šanci sehnat ubytování. Plno hlásí jak velké hotelové komplexy, tak malé penziony.

Jizerské hory

Hotely a penziony v horských střediscích v Libereckém kraji a Jizerských horách jsou už většinou na Silvestra plně obsazeny. Volná místa jsou spíše výjimkou, objevují se jen když někdo pobyt odřekne nebo nezaplatí rezervaci. "Na poslední chvíli mi odřekli jeden pobyt, od 29. prosince do 2. ledna tak mám ještě volný jeden dvoulůžkový pokoj," řekla majitelka Pensionu Simona v krkonošském středisku Harrachov Simona Dolejší. Jinak má zcela obsazeno a podobně jsou na tom další penziony a hotely.

Jeseníky

Lidé, kteří se na poslední chvíli rozhodnou oslavit Silvestra v hotelech a penzionech v Jeseníkách, už budou mít problém sehnat volné pokoje. Většina tamních ubytovacích zařízení totiž silvestrovské pobyty dlouho dopředu vyprodala."Všechny pokoje máme na Silvestra obsazené. Ubytovací kapacitu jsme vyprodali už na konci září," řekla recepční hotelu na Červenohorském sedle, který má v 80 pokojích 180 lůžek. "Většinu našich klientů v závěru roku tvoří Češi," podotkla.

Několik posledních volných míst má na silvestrovský termín volných Hotel Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou. Hotel disponuje 700 lůžky. Volné pokoje na Silvestra nabízí také penzion Ema v Malé Morávce a poslední čtyřlůžkový apartmán avizuje ubytovací zařízení Apartmány Loučná v Loučné nad Desnou.

,

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z IMEX group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...