12. února 2015 6:47 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Sinajský poloostrov. Exotika za humny a za hubičku

Sinajský poloostrov. Exotika za humny a za hubičku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sinajský poloostrov. Exotika za humny a za hubičku | foto: Ivana Pecháčková

Příjemným překvapením se v závěru letošního roku pro mě stala dovolená v mnohými milovaném, ale i zatracovaném Egyptě. Karibik to samozřejmě není, ale v porovnání „cena a výkon“ jsem si přelom prosince a ledna skutečně užila nadmíru spokojená v letovisku Sharm el-Sheikh.

Ačkoli je zde poměrně větrno, teploty dosahují v průměru pro nás krásných 24 stupňů a sluníčko přímo pálí cca 6 hodin, takže při intenzivním využití této doby, jsem se opálila stejně, jako ve stejném období loni v Dubaji. Moře je klidné a krásně čisté, i když v tomto zimním období logicky chladnější. Vodní hrátky lze ale po celý den provozovat ve vyhřívaném bazénu, který nechybí ve většině hotelových komplexů.


Pohlednice z cest na větší mapě

Stejně tak hotelové služby. Strava je skutečně all inclusive a krásné areály s bujnou tropickou vegetací jsou pečlivě udržované. Přidat můžete pestrou nabídkou vodních sportů i jiných nejrozmanitějších dovolenkových aktivit, pouze s tím rozdílem, že se v tomto období netlačíte s davem turistů.

Sinajský poloostrov. Exotika za humny a za hubičku
Sinajský poloostrov. Exotika za humny a za hubičku

Nejvíce mě však překvapila silvestrovská noc uspořádaná ve velkolepě vyzdobeném obřím stanu na břehu moře s bohatým rautem a programem přímo varietním. To, za co jsem loni připlácela v Dubaji nemalou částkou, bylo zde prakticky v ceně a na velmi srovnatelné úrovni.

Pohlednice z cest:

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz