Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Skalní věže u Děčína jsou nestabilní, hrozí jejich zřícení

Padající skály v Hřensku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Padající skály v Hřensku. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

DĚČÍN Skalní věže v bývalém lomu na Stoliční hoře u Děčína jsou nestabilní. Protože hrozí, že se zřítí, byla ohraničena plocha, kde hrozí nebezpečí a kam je zakázaný vstup, informovala o tom mluvčí města Romana Silvarová.

Město skalní bloky ve svém okolí dlouhodobě monitoruje. "Specializovaná firma vymezila možnou dopadovou plochu, která zasahuje až do lesoparku Kvádrberg," uvedla mluvčí.

Měření pohybu skal
Oblast je podle ní ohraničená výstražnou páskou se zákazem vstupu a s cedulemi upozorňujícími na možné nebezpečí. "Žádáme občany, aby v zájmu bezpečnosti do vymezeného prostoru nevstupovali, a to až do odvolání," dodala.

Město kvůli možnému nebezpečí pádu skalních masivů uvažuje o dočasném rozšíření monitoringu skal a častějšímu měření jejich pohybu. "Na jeho základě bude rozhodnuto o dalším postupu," zvedla mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ

Stoliční hora na severním okraji města na pravém břehu Labe dosahuje výšky 289 metrů nad mořem. Jde o takzvanou stolovou horu, tedy kopec s plochým vrcholem, místními zvaný Kvádrberk. Na vrcholku stojí na pískovcové plošině obelisk vztyčený v roce 1879 u příležitosti stříbrné svatby císaře Františka Josefa I. a císařovny Alžběty.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.