6. června 2015 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nové herní stezky. Skanzen Veselý kopec se zaměří na rodiny s dětmi

Skanzen Veselý Kopec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skanzen Veselý Kopec | foto: Profimedia

HLINSKO Skanzen Veselý kopec u Hlinska na Chrudimsku se svým programem víc zaměří na rodiny s dětmi. Od června do září nabízí návštěvníkům procházky po herních stezkách. Plněním úkolů se dozvědí víc o chovu včel nebo výrobě dřevených hraček.

„Například již tuto sobotu a neděli se mohou děti a rodiče dozvědět spoustu zajímavostí o včelách. Místní včelaři připravili zábavný kvíz i prosklený úl, který umožňuje sledování života včel v jeho útrobách,“ řekla Vojancová.

Herní plány provedou rodiny s dětmi mezi roubenými chalupami, kde budou hledat odpovědi na otázky a rozluští tajenku. Výpravy mohou uskutečnit od června do září. O víkendech navíc mohou sledovat lidové řemeslníky při práci.

Kromě včelaření se děti mohou postupně zapojit do výroby ručního papíru, zhotovit si dřevěnou hračku, prohlédnout si tkaní na stavu a předení na kolovrátku, podívat se, jak se malují dřevěné hračky, nebo zjistí, jak funguje pila a mlýny, uvedla Vojancová. „Veselý Kopec se stává čím dál tím více místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Proto jsme pro ně nabídku připravili,“ řekla Vojancová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz