Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
6. června 2015 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nové herní stezky. Skanzen Veselý kopec se zaměří na rodiny s dětmi

Skanzen Veselý Kopec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skanzen Veselý Kopec | foto: Profimedia

HLINSKO Skanzen Veselý kopec u Hlinska na Chrudimsku se svým programem víc zaměří na rodiny s dětmi. Od června do září nabízí návštěvníkům procházky po herních stezkách. Plněním úkolů se dozvědí víc o chovu včel nebo výrobě dřevených hraček.

„Například již tuto sobotu a neděli se mohou děti a rodiče dozvědět spoustu zajímavostí o včelách. Místní včelaři připravili zábavný kvíz i prosklený úl, který umožňuje sledování života včel v jeho útrobách,“ řekla Vojancová.

Herní plány provedou rodiny s dětmi mezi roubenými chalupami, kde budou hledat odpovědi na otázky a rozluští tajenku. Výpravy mohou uskutečnit od června do září. O víkendech navíc mohou sledovat lidové řemeslníky při práci.

Kromě včelaření se děti mohou postupně zapojit do výroby ručního papíru, zhotovit si dřevěnou hračku, prohlédnout si tkaní na stavu a předení na kolovrátku, podívat se, jak se malují dřevěné hračky, nebo zjistí, jak funguje pila a mlýny, uvedla Vojancová. „Veselý Kopec se stává čím dál tím více místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Proto jsme pro ně nabídku připravili,“ řekla Vojancová.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.