Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Slovenka: Česko je na tom líp materiálně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 101
  • Poslední: 14.8.2007 16:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
11.1.2006 22:16

Držím palce.

Máte pravdu, že Češi jsou velmi nacionalistický a xenofobní národ, což se projevuje i vůči národu, který k nám má nejblíže - Slovákům. Studenti ze Slovenska jsou milí, pracovití, chytří a většinou přesně vědí, co chtějí. Není to tedy ze strany Čechů tak trochu malost a závist ?
30.1.2006 17:01

Re: Držím palce.

je a stydim se za to.... vsichni moravaci a slovaci, kteri prisli do prahy jsou mnohem lepsi a obecne daleko chytrejsi nez prazaci.. a hlavne jsou dalekovice cilevedomnejsi
8.2.2006 13:32

Re: Držím palce.

"a většinou přesně vědí, co chtějí" Ano. 30 000 Kč nástupní plat absolventa těsně po škole, služební auto volně k používání a jako samozřejmost mobilní telefon. Ale jinak, čeho by chtěli dokázat? Nevěděli. S vyjímkou jedné holčiny, která chtěla jít jakmile bude ta možnost k Holanďanům. To je moje zkušenost. Jaká je tvoje zkušenost, "doktorko". Dále: "což se projevuje". Jak se to projevuje? Tím, že i dlouho před vstupem do EU jim k možnosti pracovat v ČR stačilo jen se registrovat na cizinecké policii a stali se zde nejpočetnější menšinou? Zatímco, dle vyjádření Slováků z Blavy, získat pro Čecha pracovní povolení buzerace, stohy potvrzení a velmi obtížné? To je ten nacionalismus a xenofobie? V čem se ta malost a závist Čechů projevuje? Snad v tom, že by chtěli, aby na školách placených z jejich daní studovali především jejich děti, nežli děti Slováků? Nu, pověz sama, "doktorko".
28.2.2006 7:15

Re: Re: Držím palce.

Tak to je přesné vyjádření... Paní doktorka zřejmě nikdy nepřišla do styku se slovenskými studenty. Nikdo nic nemá proti jejich pracovitosti, i když se za celou dobu studia nejsou schopni naučit česky. Bohužel pro ně, už dávno skončila éra československy hovořící generace, dnes pokud chtějí studovat v česku by se i z úcty k hostitelské zemi měli naučit řeč dané země... pokud vím při studiu např. v Anglii je to běžné...To je vše, co se týče ,,našeho nacionalismu"
9.3.2006 23:36

Re: Re: Re: Držím palce.

Ja len zacitujem pami doktorku: "Češi jsou velmi nacionalistický a xenofobní národ." Na teba ta veta 100% sedi. Mila moja na Slovensku nema s cestninou problem nik. Ked jej rozumiem, nebudem sa hrat na sprosteho ako to robia napriklad Francuzi. A ak ty nerozumies po slovensky tak sa nehnevaj, si uboha.
14.8.2007 16:32

Re: Re: Re: Re: Držím palce.

Jsem z babiččiny strany od matky vlastně také Slovák, Slováky mám rád a když někdo mluví slovensky, nevadí mi to, vůbec. Myslím, že srovnávat Anglii a Čechy je trochu nefér, nechápu, proč by se Slovák musel učit česky, já také nemluvím slovensky, když jedu na Slovensko, přestože to (s chybami) umím. A samozřejmě v Německu mluvím německy nebo anglicky, v Anglii jsem hovořil anglicky, a proč asi, že? Přeji Slovákům na našem území hodně štěstí ...

4.8.2006 8:47

Re: Re: Držím palce.

Ano to máte pravdu. Proti Slovákum nic nemám i já mám příbuzné na slovensku a velice si společně rozumíme. A však sami Slováci připustili, že pokud by byla situace obráceně co se týče pracovních příležitostí měli bychom to na Slovensku mnohem těžší jak oni u nás ;-€. Proč asi?

6.1.2006 23:43

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!)

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...
6.1.2006 23:43

DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedení a okradeni, NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!!

DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedení a okradeni, NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!!
6.1.2006 23:41

Slovenka: Česko je na tom líp materiálně! Není divu: "CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ":

Slovenka: Česko je na tom líp materiálně! Není divu: "CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ":
5.1.2006 14:16

do Cech?

hehe ona Slovena prijela poprve di Cech do Brna - to teda fakt zeru
31.12.2005 21:59

kultura je universální

30.12.2005 16:19

jeste detail

jeste detail: ve slovenskych horach prezila keltska hmotna a vytvarna kultura NEJDELE v cele stredni Evrope.
30.12.2005 16:17

hranice mezi vychodem a zapadem

hranice mezi vychodem a zapadem je shodna s hranici mezi JO a DA (slovenske HEJ pritom jednoznacne neni DA :o) Tedy prostredkem Polska a po hranici mezi Slovenskem a Ukrajinou. Na jihu patri na vychod ovsem i Chorvatsko (dost me to prekvapilo, kdyz jsem prijel poprve do Chorvatska). Chorvati jsou jasni etnicti Slovane. Na rozdil od Cechu. Nekdy si vsimnete jmen postav nejstarsich Starych povesti ceskych - dobra polovina je neslovanska. Etnicita nevymira, ta preziva po tisicileti. Pokud jsou Cesi Slovany jen napul, bylo tomu tak nepochybne i v rannem stredoveku. Podstatny detail: rane stredoveci Cesi s Nemci docela sikovne vyjednavali, na rozdil od polabskych Slovanu.
31.12.2005 1:33

Re: hranice mezi vychodem a zapadem

no, me se moc nelibi to rozdeleni evropy na zapad a vychod....lepsi by bylo rict, ze existuje zapad, vychod a stred, ve kterem se to vsechno stretava a misi.
31.12.2005 18:47

Re: Re: hranice mezi vychodem a zapadem

No nevim, treba do strednich Cech neprinesli pristehovalci z vychodu (za poslednich 40 let) opravdu nic dobreho, je to jednoznacna zmena k horsimu. Ja bych u toho deleni na vychod a zapad zustal. To co vnimas jako stred je ta cast zapadu, ktera byla pod ruskou kuratelou. Ale postupne se to zlepsi...
6.1.2006 15:27

Re: Re: hranice mezi vychodem a zapadem

Jenže ono se nic nemísí - resp. ten "střed" se východním vlivům většinou urputně brání - a tvrdí, že "on" je ještě západ. Ať už jsou to Češi, Slováci, nebo Maďaři. Ostatně, pojetí střední Evropy jako mostu mezi Východem a Západem odmítl jako falešné už tatíček Masaryk:).
6.1.2006 23:38

Re: Re: Re: hranice mezi vychodem a zapadem

my jsme az do roku 1948 s vychodem skutecne nemeli vubec nic spolecneho
29.12.2005 6:59

Jazyky

Pisatelka clanku se diva na situaci zcala objektivne. Az se naucite nekolika cizim jazykum, mimo nemciny napriklad Esperanto,  Francouzsky a navic Anglicky tak mnoha se mnoha lidem rozsiri uhel pohledu a zjisti ze neni potreba jakekoliv kritiky.  
Zajedte si na Aljasku, nebo do Kanady na Jukon do mesta "Dawson City", tam se mi moc libilo.
mira 
29.12.2005 14:00

Re: Jazyky

Anebo se ím esperantem vůbec nezdržujte, ani francoužštinou, přeskočte rovnou k angličtině a jeďte do "Dawson City". Mírovi se tam moc líbilo. Čím více jazyků, tím méně kritiky. OT
25.12.2005 16:12

Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

To, proč Čechy a Morava (Bohmen und Maren) byly mezi slovanskymi kmeny coby většinovým obyvatelstvem obývanými zeměmi nejpotrořilejší je, že jejich 800 let historie je psaných švabachem. Od doby, kdy přemyslovská knížata (jako naše posametová vláda a mnozí metitím) zjistila, že s místními domorodci životní standard knížecích dvorů Západů nikdy, ani náhodou nedosáhnou a začali německé investory, kolonisty zvát, dávat jim výsady, sliby, že místní obyvatelstvo je v pogromech nezdemoluje, vše, co v české kotlině bylo vytvořeno, je hlavně díky německy mluvícímu obyvatelstvu (Němci, Rakučané, Židé). Jejich znalostem, podnikavosti, manažměntu, napojení na civilizovaný svět. Od Karlovy univerzity, přes automobilky, zbrojivky, sklárny, atd. vše nečeské. Když si prolistujete 2 tlustší, velké knihy o Stoleté výstavě roku 1890, 95% vzstavovatelů mají německá jména, od perníkářů až po průmyslové výrobky. To, že každý 3. Čech, na rozdíl od Slovan§ dále na Východ a jih (s vyjímkou Slovinska) má německé, nebopůvodně německé jméno, tedy i geny, je také naše výhoda.
26.12.2005 9:44

Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

ale k tomu mixu doslo uz davno pred tim.....na nasem uzemi zili nemci davno predtim, a pred nimi keltove. krome toho, obyvatele bavorska jsou vlastne nasi hodne blizci pribuzni, protoze jmeno bavaria je od jmena boemiavar
26.12.2005 9:45

Re: Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

 tedy 'ten ktery prisel z cech'. vy delate jako kdybychom byli nejaci ryzi slovani :D....po nich mame mozna jazyk,ale to je asi tak uplne vsechno, protoze kulturu, jidlo, povahove rysy slovanske nemame. na ceskem narode se podepsaly i narody jine - i francouzi, italove, svedove.
26.12.2005 12:15

Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

...proti tvemu prispevku nic nemohu namitnout, smutne je, ze i pres dlouhe veky souziti Cechu a Nemcu nejsi schopny aspon napsat spravne nemecky oznaceni pro Cechy a Moravu, takze pro pouceni: Boehmen und Maehren.... Pro ruzna tu soupereni o kladech Moravy a Cech, navrhuje projizdku okolim Uherskeho Hradiste a jakehokoliv okresu v Cechach... Kde jsi upraveny domky, zahradky? A pro mne zdanlive nepochopitene oblasti zap. Cech, ktere jiste netrpi nedostatkem turistu, presto vypadaji, jak kdyby se nic, ale vubec nic nezmenilo... Doporucuji cestu vlakem z Marktredwitz do Chebu, otresne, neupravene zahrady, vraky skodovek ve dvorcich, mesto spinave.
26.12.2005 12:18

Re: Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

...poucuji, sam delam chyby:"...jsou...nepochopitelne".   Sypu si prach na hlavu.
6.1.2006 17:22

Re: Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

Ja mam rodny list s protektoratu,je cesky a nemecky,a pisou tam Bohmen und Mahren,s dvou teckou nad o & a,ty chtraku!!!!
7.1.2006 8:39

Re: Re: Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

Chytráku ! Nemáš-li  na klavesbici dvě tečky nad o a u, potom se to nahrazuje tak, jak to napsal oponent ! Běž se učit, chytráku !
27.12.2005 10:59

Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

mate pravdu i kdyz cesi za moc nestoji - ty slovanske geny z nich delaji zlodejicky a zlodeje - viz soucasna kapitalisticka elita v CR - zlodej vedle zlodeje
27.12.2005 11:18

Re: Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

jaky slovansky geny? prdlajs to jsou pozustatky po komunismu.....jedinej rozdil mezi nami a zapadnimi nemci nebo rakusany je ctyricet let komunismu....predtim jsme se od nich temer nelisili.
27.12.2005 12:04

Re: Re: Češi i Moravané se chlubí cizím, německy mluvícím peřím. Historie české kotliny je psána ŠVABACHEM

Zrovna zloděj Gross na slovanský geny nevypadá (podle jména). A nepodepisuj se sv.ně mojin nickem.   
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...