Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lyžování 10 minut od hranic? Sjezdovky Schönecku uvítají hlavně rodiny s dětmi

Děti i rodiče si na upravených svazích pořádně zalyžují. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti i rodiče si na upravených svazích pořádně zalyžují. | foto: Tomáš Rucký

SCHÖNECK Na předvánoční lyžování jsme se vydali do německého střediska Schöneck, který leží jen 10 minut od českých Kraslic. Středisko je svou malou rozlohou přívětivé spíš pro rodiny s dětmi, najdete tu ale i poctivý černý sešup, jehož provoz by se měl už tuto neděli spustit. Výhodou je tu velký rodinný hotel IFA, který je takřka součástí areálu, takže to máte na sjezdovku jen pár kroků.

Schöneck nabídne celkem tři sjezdovky, červenou se sedačkovou lanovkou, černou na protilehlém kopci a modrý cvičný svah s pohyblivým kobercem. Zatímco černá sjezdovka měřící kolem půl kilometru se spustí v neděli, ve středu a čtvrtek jsme se proháněli na červené sjezdovce, která byla dostatečně vysněžená velmi pěkně upravená i v odpoledních hodinách.

Zatímco černá sjezdovka měřící kolem půl kilometru se spustí v neděli, ve...

Červená sjezdovka pod lanovkou má kolem 800 m a zatímco její začátek je velmi pozvolný, snad i modrého značení, její druhá polovina se rázem zlomí v poctivý červený slalomák. Fakt, že tu odpoledne trénuje schönecký lyžařský oddíl hovoří o tom, že nejde o žádnou sjezdovku pro začátečníky, ačkoli to tak ze začátku může vypadat.

Protilehlá černá sjezdovka v době naší návštěvy otevřená nebyla, ačkoli byla dne našeho názoru už sněžnými děly vysněžená dostatečně. Její otevření je plánované na tuto neděli a od pohledu je jasné, že se na tomto prudkém černém hangu docela zahřejete.

Schöneck nabídne celkem tři sjezdovky, červenou se sedačkovou lanovkou, černou...
Středisko je svou malou rozlohou přívětivé spíš pro rodiny s dětmi, najdete tu...

Pro děti a začátečníky je nejpříhodnější modrý cvičný svah, který se nachází od sedačkové lanovky cca 100 metrů pod hotelem IFA, ke kterému je potřeba buď dojít, nebo na lyžích dobruslit. Cvičný svah obsluhuje pohyblivý koberec, z jehož druhé strany najdete svah určený přímo pro sáňkaře, a i ti mohou využívat pohyblivý koberec.

ig

ig

Dá se říct, že takřka součástí areálu je i z dálky nepřehlédnutelný hotel IFA, kde se můžete ubytovat a sjezdovku máte pár metrů od dveří. Výhodou hotelu jsou jeho služby, které mohou využívat i neubytovaní, jako je například akvapark se dvěma tobogány nebo sauna. Akvapark disponuje i bazénkem pro děti, vířivkou a vlnobitím. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dítě vyjde na dvě hodiny na 18 eur, za každé další dítě připlatíte 5,50 Eur.

Zábava pro děti i dospělé

Co se týká ubytování, můžete si objednat jak hotelový pokoj, tak velký apartmán i s kuchyňkou. V rámci polopenze hotel nabídne poměrně pestrý snídaňový i večeřový bufet – k večeři si můžete vybrat až z devíti jídel a nechybí ani speciální dětské menu hned vedle dětského koutku, kde si ratolesti mohou v ohrazeném prostoru hrát i kreslit.

Celkově se hotel hodně soustřeďuje na rodiny s dětmi, takže míst, kde zabavit děti je hned několik – od dětského koutku kousek od vstupu, přes dětské herny až po vesmírnou stanici, která může být zajímavým zážitkem i pro dospělé. Ruku na srdce, jak často máte možnost zažít 3D film a podívat se do budoucnosti? Vstup pro dospělé je 5 eur a pro děti 3 eura.

Ať už jako hoteloví hosté, nebo jako „příchozí“ můžete v Schönecku využívat i další služby, jako je lyžařská škola nebo půjčovna lyží. Půjčovnu najdete napravo pod pokladnou a k mání je takřka celá lyžařská výbava, včetně sáněk nebo klouzáků.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...