29. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Somálsko? Pro turisty ze Západu moc nebezpečné

Boj s piráty je podle Bruselu prioritou evropské mise v oblasti afrického rohu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boj s piráty je podle Bruselu prioritou evropské mise v oblasti afrického rohu |

LONDÝN Občanům západních zemí v severosomálském regionu Somaliland hrozí bezprostřední nebezpečí. Oznámilo to britské ministerstvo zahraničí a vyzvalo všechny Brity, aby oblast okamžitě opustili.

Podle Londýna v Somálsku dlouhodobě hrozí únosy, jejichž motivem je obdržet výkupné nebo dosáhnout politického zisku. V zemi je také nebezpečí teroristických útoků. Povahu současného nebezpečí ale britské úřady nezveřejnily. Na internetových stránkách českého ministerstva zahraničí varování před cestami do Somálska zveřejněno není.

Nestabilní situace

Britské ministerstvo zahraničí dříve tento týden upozornilo na hrozbu pro občany západních zemí v libyjském městě Benghází; ani v tomto případě bližší podrobnosti nezveřejnilo. České ministerstvo zahraničí minulý týden označilo bezpečnostní situaci v Libyi za "nadále velmi nestabilní"; doporučilo cestovat do Tripolisu pouze v nezbytných případech a varovalo před cestami do ostatních částí Libye včetně Benghází.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz