14. prosince 2016 6:45 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Úvod s koncerty i tancem roleb. Ve Špindlerově mlýně zahájili sezonu

A jak si takovou večerní show na sněhu představit? Zahájila ji laserová show... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy A jak si takovou večerní show na sněhu představit? Zahájila ji laserová show... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Ve „Špindlu“ se v sobotu konal Ski Opening, jinými slovy „lyžařská otvíračka“ která zahrnovala různé soutěže pro děti, koncerty a také večerní show, která se od letošní sezony bude ve Špindlu konat pravidelně. Díky celodenní permici za výjimečnou cenu 190 korun se na sjezdovkách lyžovalo o sto šest. A jaké byly podmínky?

Aktuálně je ve Špindlu v provozu přes 11 km sjezdovek – jde o modrou...
Sobotní Špindl tedy rozhodně nezel prázdnotou a to i díky doprovodnému programu...

Aktuálně je ve Špindlu v provozu přes 11 km sjezdovek – jde o modrou turistickou a spodní část černé sjezdovky ve Sv. Petru, dále jedou obě sjezdovky na Hromovce, Mísečky a na Medvědíně se sklouznete po horní části sjezdovky 12b a v polovině přejedete na druhou stranu na sjezdovku 12a.

Špindlerův Mlýn v kostce:

  • vzdálenost z Prahy – 2 hodiny
  • celodenní skipas dospělý (do 25.12.) – 890 korun (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 korun)
  • senior/junior – 710 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
  • děti do 6-ti let zdarma (v doprovodu rodiče)
  • parkování – zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky

Hned na první jízdu v 8:30 jsme si tradičně zvolili lanovku ve Sv. Petru, odkud jsme se spustili po modré – jiná volba v podstatě nebyla. Sníh na první jízdu ještě docela držel, ale díky oteplení a asi i množství lyžařů se kolem jedenácté začaly tvořit muldy a celkově byly sjezdovky měkčí.

Ve srovnání s loňskou prosincovou návštěvou 27.12., kdy se kolem skvělo jaro, se tuto sobotu jednalo o velmi dobré lyžařské podmínky – sjezdovky, na kterých se oficiálně jezdilo byly dobře vysněžené a nemuseli jste se tudíž bát žádného překvápka v podobě hnědého koláče na sjezdovce nebo kamení.

Co se týká počtu lidí, je to jako s manšestrem. Pokud jste stihli první ranní jízdy, mohli jste si užít kolem sebe dostatek prostoru, zanedlouho ale začalo lyžařů markantně přibývat a u turniketů se tvořily fronty.

Sobotní Špindl tedy rozhodně nezel prázdnotou a to i díky doprovodnému programu připravenému v rámci Ski Openingu. Nutno říct, že přes den byl program zaměřený hlavně pro děti, takže v hlavním zázemí ve Sv. Petru mohly děti kromě poslechu skupiny „Pískomil se vrací“ skotačit v nafukovacím hradu, zkoušet si závody na sněžné koloběžce, hrát si se skládačkami nebo si mohly namalovat barvami čepici.

Aktuálně je ve Špindlu v provozu přes 11 km sjezdovek – jde o modrou...

„Dospěláci“ byli obskakováni pohlednými hosteskami s panáky ovocné amundsenky a velkou pozornost od nich získal vystupující zpěvák Marek Ztracený i následující kapela Beatles revival. Kolem půl šesté přišla na řadu večerní show, která se bude konat ve Špindlu pravidelně každou sobotu. A jak si takovou večerní show na sněhu představit? Zahájila ji laserová show promítaná na spodním hangu černé sjezdovky ve Sv. Petru, následovala ohnivá show, nechyběly samozřejmě ani demo jízdy lyžařských instruktorů se světelnými prvky a třešničkou na dortu byl tance roleb, které se na sjezdovce různě křižovaly a dole před publikem zvládly i povedený „tanec v kruhu“. Nedokážete si to představit?

Tip i pro nelyžaře může být Špindlerovské Ledárium u horní stanice sedačkové lanovky na Pláních, jehož tématem byl loni Karel IV., letos je to Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Vstup je zdarma a precizně tesané ledové sochy můžete vidět každý den od 11:00 do 15:30 hod.

„Dospěláci“ byli obskakováni pohlednými hosteskami s panáky ovocné amundsenky a...

Advantage Consulting, s.r.o.
IT SUPPORT NETWORK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč