Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena -2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Špindlerův Mlýn. Zážitková dětská hřiště na vrcholcích hor a netradiční paddleborard

S těmi nejmenšími můžete ve Špindlu vyrazit na nějakou ze 4 naučných stezek,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy S těmi nejmenšími můžete ve Špindlu vyrazit na nějakou ze 4 naučných stezek,... | foto: Tomáš Rucký

Špindlerův Mlýn je známý i díky svému bikeparku, který nabídne trasy všech úrovní. Pokud se z kopce rádi svezete, nicméně na náročnější terén si netroufáte, zkuste se nechat pro začátek vyvézt sedačkovou lanovkou i s kolem na Pláně a odtud si užít sjezd po Turistické. Nejde o žádný technický sjezd, nýbrž o širokou zpevněnou cestu, na které se pohodově projede cyklista jakékoli úrovně.

Široká cesta sice začíná krátkým a maličko kamenitým padáčkem, pak už ale zvolní a jede se chvíli po vrstevnici. Po nějaké době zabočíte doprava (stále sledujete modrou značku) a tady na vás čeká krátký nenáročný výšlap. Zbytek cesty je víceméně z kopce a po vrstevnici a přes Hromovku vás zavede zpátky do Svatého Petra. Po této se dá drandit nejen na kole, ale klidně i na koloběžce, kterou si za 250 Kč můžete zapůjčit u horní stanice lanovky na Pláních.

Špindlerův Mlýn v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 2 h
  • Celodenní jízdné na lanovku dospělí 450 Kč
  • 1 jízda lanovkou nahoru 250 Kč
  • Provozní doba lanovky Každý den 8:00 – 12:00, 13:00 -18:00 každou půlhodinu
  • Zapůjčení horského kola (1 den) dospělý 350 Kč (i s helmou)
  • Zapůjčení sjezdového kola (1 den) 850 Kč
  • Webové stránky www.skiareal.cz

Jak v zimě, tak i v létě se Špindlerův Mlýn profiluje jako středisko pro rodiny s dětmi, což dokazuje pestrými dětskými hřišťátky nebo naučnými stezkami. Rodinné vyžití je tu dále podtrženo aktivitami jako je tubing, ping-pong, lodičky, káry, koloběžky nebo nově se rozšiřující paddleboard.

Špindlerův Mlýn je známý i díky svému bikeparku, který nabídne trasy všech úrovní. Pokud se z kopce rádi svezete, nicméně na náročnější terén si netroufáte, zkuste se nechat pro začátek vyvézt sedačkovou lanovkou i s kolem na Pláně a odtud si užít sjezd po Turistické. Nejde o žádný technický sjezd, nýbrž o širokou zpevněnou cestu, na které se pohodově projede cyklista jakékoli úrovně. Široká cesta sice začíná krátkým a maličko kamenitým padáčkem, pak už ale zvolní a jede se chvíli po vrstevnici. Po nějaké době zabočíte doprava (stále sledujete modrou značku) a tady na vás čeká krátký nenáročný výšlap. Zbytek cesty je víceméně z kopce a po vrstevnici a přes Hromovku vás zavede zpátky do Svatého Petra. Po této se dá drandit nejen na kole, ale klidně i na koloběžce, kterou si za 250 Kč můžete zapůjčit u horní stanice lanovky na Pláních.

S těmi nejmenšími můžete ve Špindlu vyrazit na nějakou ze 4 naučných stezek, které se nachází jak ve Svatém Petru, tak na Medvědíně. My se částečně podívali na Stezku Stopaře, která děti učí stopy, podle kterých vystopují různá zvířátka.

Pro zpestření procházek se nabízí velká dětská hřiště u výstupní stanice na Pláních i na Medvědíně. Jednou z největších atrakcí tu je velká barevná trampolína, nebo na Medvědíně točící se houpačka. Velká dřevěná písmena „Medvědín“ jsou tu pak prolézačky samy o sobě.

Občerstvit se můžete s panoramaty na vyhlídkové terase na Pláních, která spíše než teplá jídla nabízí různé svačinky, jako například chleba se škvarkovým sádlem a cibulí (19 Kč). Jestli chcete větší porci nebo teplé jídlo, můžete zkusit letní terasu dole ve Svatém Petru u nástupu na lanovku. Zatímco vy relaxujete, vaše děti se tu zabaví na air hockeji, stolním fotbálku nebo ping pongu – ten je dokonce zadarmo.

Kousek od terasy na dojezdu černé sjezdovky ve Svatém Petru objevíte další atrakci, a tou je letní tubing. Za 3 jízdy na 90 m dlouhé dráze zaplatíte 100 Kč a hned ze začátku naberete na prudším sešupu docela rychlost. Po dvou klopených zatáčkách je sice konec, takže nic pro dospělého, pro malé děti ale zážitek dostačující.

Výlet ve Špindlerově Mlýně jsme romaticky zakončili na lodičkách a paddleboradu. Obě atrakce se dají provozovat na přehradě na začátku městečka, a zatímco lodičku vypůjčíte na 45 min za 250 Kč, paddleboard na stejnou dobu za 200 Kč. Lodičky všichni znáte, můžete na nich lebedit a nic nedělat, pokud najdete někoho, kdo to odvesluje. Paddleboard pro nás ovšem představoval nové zpestření, a kloubila se tu snaha držet balanc na prkně, pádlovat a zároveň kormidlovat. Kromě zajímavého zážitku si tedy odtud přinesete i poměrně zpevněnou postavu!

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELECTRONICS MANAGER (90. - 120.000 CZK)

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 90 000 - 120 000 Kč