Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 19 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Střechy Budapešti. Kde si užít skvělý výhled na město na Dunaji?

Budova maďarského parlamentu je jednou z ikonických staveb Budapešti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova maďarského parlamentu je jednou z ikonických staveb Budapešti. | foto: Šarlota Šudrychová, Lidovky.cz

BUDAPEŠŤ Stejně jako má Praha Letnou i Budapešť nabízí více či méně známá místa, odkud si užít úchvatný pohled na parlament, Rybářskou baštu či královský palác. Mezi tipy tak kromě památek, naleznete i místa, kam zajít na drink nebo kde se podívat na film.

360 Bar
Jedno z míst, kam se v Budapešti rozhodně vyplatí zajít je 360 Bar, který se nachází jen několik desítek metrů od stanice metra Oktogon. Krom výhledu na Pešť nabízí i širokou nabídku koktejlů. 360 Bar čas od času pořádá také různé akce, mezi nimi například Yoga Brunch či ladies night.

Výhled na Budapešť nabízí i 360 Bar.
Výhled na Budapešť nabízí i 360 Bar.

Střecha lodi
Patrně jeden z nejhezčích výhledů, jak si užít pohled na budapešťský parlament nabízí střecha lodi. Veřejná vodní doprava, která v Budapešti velmi dobře funguje, poskytuje spojení mezi nejznámějšími památkami či pláží na okraji města. Pro držitele jedno a vícedenních jízdenek je ve všedních dnech vodní doprava dostupná bez příplatku. V ostatních případech vyjde lístek na 750 forintů (asi 60 korun).

Výhled na Budapešť z paluby lodi.


Bazilika svatého Štěpána
Jedním z historických míst, které lze z důvodu pěkného výhledu navštívit, je bazilika svatého Štěpána. Bazilika měří přesně 96 metrů a je stejně vysoká jako budova parlamentu. Stejná výška tak symbolizuje rovnováhu mezi církví (Bohem) a státem. Při cestě na vrchol se však vyplatí zastavit i v mezipatře, které obvykle nabízí výstavu umění. Jen několik metrů od baziliky se také nachází jedna z nejoceňovanějších zmrzlin v Budapešti. Gelarto Rosa dělá čest svému jménu a zmrzlinu tak nedostanete jinak než ve tvaru růže. 

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Normafa
Pokud jste již z města trochu unavení, je možné městskou hromadnou dopravou vyrazit na nedalekou Normafu, kde se dá dobře si zaběhat nebo uspořádat piknik či grilování. Ačkoli se místo nachází daleko od centra, i z tamní vyhlídky lze dohlédnout na maďarský parlament. Návštěva však stojí spíše za výhled na okolní kopce.

Alžbětina rozhledna na Normafě


Budapest Rooftop Cinema
Jak už z názvu vyplývá, v tomto případě skvělý výhled nabízí letní kino na střeše budovy, v níž sídlí Corvin Club. Letní kino se nachází kousek od stanice metra Blaha Lujza. Krom novinek má letní kino v zásobě také starší snímky. Pro první příchozí nabízí kino popcorn zdarma.


Pohlednice z cest na větší mapě

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!