21. července 2010 10:37 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Stydlivé cestující mají před letištními skenery ochránit nálepky

Cudnost cestujících mají před letištními skenery ochránit nové nálepky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cudnost cestujících mají před letištními skenery ochránit nové nálepky. |

Cudnost pasažérů mají před kontroverzními, vše odhalujícími letištními skenery ochránit nové nálepky. Ty uvedla na trh společnost sídlící v americkém Las Vegas.

Oranžové gumové nálepky si mají cestující umístit na šaty nebo pod ně tak, aby zakryly před zvědavým okem skeneru jejich nejintimnější partie, napsal dnes australský tisk. Nálepky mají na sobě vtipné nápisy: "Jen má žena mě uvidí nahého," nebo "Jen můj manžel mě uvidí nahou."

Cudnost cestujících mají před letištními skenery ochránit nové nálepky.

Společnost propaguje výrobek na svých internetových stránkách, kde ovšem nenabízí žádný důkaz toho, zda a jak její produkt vlastně funguje. Mnohé cestovatelské blogy se proto okamžitě začaly ptát, zda jde o skutečnou snahu pomoci stydlivým pasažérům, anebo jestli jde jen o žertík, který naivního kupce přijde zhruba na 15 dolarů (téměř 300 korun).

Letištní skenery, kolem jejichž používání k prohlídce cestujících procházejících letištní kontrolou se stále vedou diskuse, ale ve skutečnosti ukazují jen rozostřené obrysy těla a ne jeho detailní nahotu.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní
PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní

Musím na chirurgický zákrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí něco stane a já si to pak budu vyčítat? Už teď pláču, když si představím, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi. Nemáte někdo radu?

Najdete na Lidovky.cz