25. února 2015 15:14 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kam vzít děti o prázdninách? Šumavský hrad Kašperk otvírá brány

Hrad Kašperk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrad Kašperk. | foto: www.kasperk.cz

Turistům na Šumavě se o jarních prázdninách otevře nejvýše položený královský hrad v Čechách Kašperk. Strážní hrad založený Karlem IV. nabídne mimořádné prohlídky od 25. února do 14. března, vždy dva dny v týdnu, ve středu a v sobotu, řekl kastelán Zdeněk Svoboda.

Hrad, který vlastní město Kašperské Hory, patří s pětačtyřicetitisícovou roční návštěvností k nejoblíbenějším památkám v kraji.

Na Kašperk se mohou turisté podle počasí vydat pěšky, na kole, na běžkách či na sáňkách. „Návštěva hradu v této části roku je ojedinělou záležitostí, protože návštěvníci mohou vidět hrad v době, kdy téměř žádná jiná památka k vidění není a Kašperk navíc nabízí nádherné výhledy na centrální Šumavu, která je v každém ročním období krásná úplně jiným způsobem,“ řekl kastelán.

Prohlídky budou vycházet čtyřikrát denně. „Návštěvníci se mohou těšit na prohlídkový okruh Život na hradě - nejnovější prohlídkový okruh, skýtající nádherné výhledy z nejvyššího patra jedné z hradních věží. 

Krom toho je tento okruh zakončený jedinečnou audiovizuální podívanou, díky které se ponoříte do středověkého světa a uvidíte celý jeden den na středověkém Kašperku,“ dodal Svoboda.

ČTK, Lidovky.cz