7. května 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Svezte se motoráčkem po nejkrásnější trati Prahy

Viadukt Pražského Semmeringu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viadukt Pražského Semmeringu | foto: wikipedia.org

Na cestu po Pražském Semmeringu, který je považován za nejkrásnější pražskou trať, o víkendu opět vyrazí historický motorový vůz z poloviny minulého století. Cestující bude vozit každý víkend až do konce října.

Pražský motoráček jezdil loňské léto mezi Hlavním nádražím a Zličínem poprvé a slavil velký úspěch. Za celou sezonu svezl 20 tisíc lidí, řekl Filip Drápal ze společnosti Ropid, která v Praze a okolí plánuje veřejnou dopravu. Ve vlaku budou platit pražské tramvajenky.

Stručný jízdní řád (platnost od 7. května 2011)

soboty
neděle a svátky
odjezdy ze stanice Praha hl.n.
11:00, 14:00, 16:00, 17:35
11:00, 14:00, 16:00
odjezdy ze stanice Praha-Řepy
12:45, 14:32, 16:32
9:40, 12:45, 14:32, 16:32

Trať Pražského Semmeringu, která pro své převýšení a náročný terén dostala název podle rakouské vysokohorské železnice, vybudovala společnost Buštěhradské dráhy v 70. letech 19. století. Spojuje pražský Smíchov s Hostivicemi a cestujícím nabízí pozoruhodné pohledy na hlavní město.

Motorák ČD 810
Historický motorák ČD 810

Z Hlavního nádraží na Zličín. A na tramvajenku
Jízda linky nazvané Pražský motoráček začne na Hlavním nádraží.

Trasa a zastávky motoráčku:

Praha hl. n. – Praha-Smíchov severní nást. – Praha-Žvahov – Praha-Jinonice – Praha-Cibulka – Praha-Stodůlky – Praha-Řepy.

Doba jízdy po celé trase je asi 30 minut.

Vlak poté projede vyšehradským tunelem přes nuselské údolí a železniční most na Výtoni. První zastávkou bude smíchovské nádraží, kde vlak zastaví v místě takzvaného severního nástupiště.

Ze Smíchova motoráček vystoupá po smyčce nad Zlíchovem, po viaduktech překoná Prokopské údolí a přes zastávku Žvahov a kolem Dívčích hradů bude pokračovat do Jinonic. Dalšími zastávkami budou Cibulka a Stodůlky, vlak poté skončí jízdu ve Zličíně v blízkosti řepského sídliště.

Ve vlaku mohou lidé použít pražskou tramvajenku nebo přestupní jízdenku na pražskou MHD. Jízdenky bude možné zakoupit i přímo u průvodčího ve vlaku.

Podrobnější informace o Pražském motoráčku včetně jízdního řádu najdou cestující na webových stránkách www.ropid.cz.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz