6. prosince 2005 11:12 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Švýcarka: Chlubíte se nevěrou

Na první pohled na mě Češi zapůsobili konzervativním, seriózním a spíše odtažitým dojmem. Netváříte se sice příliš vesele a přátelsky, zato ale působíte spolehlivě.

Později jsem vás ale poznávala blíže a zažila jsem nejedno překvapení. Zarazilo mě například to, jak málo vám vadí nevěra. Skoro se mi zdá, že se tady lidé svými mimomanželskými pletkami rádi chlubí, což platí nejen o mužích. Jako by v Čechách polygamie byla módou. Nevím, jestli to platí u všech Čechů a jestli to není výsada jen hlavního města, ale já osobně jsem tady nepoznala žádného člověka, který by žil spokojený život s jediným partnerem.

Nejde přitom jen o krátkodobé románky nebo vztahy na jednu noc. Vy si prostě programově hledáte více stálých partnerů. Jedna česká kamarádka mi to vysvětlila zcela prozaicky. V Čechách se prý ideální muž najít nedá, a tak je praktické mít jednoho hodného a zamilovaného, druhého reprezentativního a třetího bohatého.

Podobně mi své vztahy vysvětlil i můj český kamarád. Se svou oficiální přítelkyní si intelektuálně rozumí, přesto si ale našel ještě druhou dívku, s kterou má pro změnu skvělý sex. Prý je to tak příjemné a praktické. Jak ale dokážete žít ve věčných lžích a výmluvách, to opravdu nechápu.
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?
TIP: Které dětské kapsičky se nám osvědčily?

Kapsičky s ovocnými přesnídávkami i jinými dobrotami si maminky pochvalují. Zvláště na výlety a procházky jsou skvělou volbou. Na co byste si při jejich výběru měli dát pozor?