Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Thajka: Děláte moc věcí najednou

Manasaví Vatscharasiritcham | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manasaví Vatscharasiritcham | foto: Reprofoto

Češi mi připadají příliš uspěchaní. Asi se snažíte stihnout co největší množství úkolů, a tak je zpracováváte najednou. Bydlím v Praze u jedné velmi milé rodiny, které jsem velice vděčná za vstřícnost, srdečnost a pohostinnost. Snad mi ale odpustí, když teď jejich životní styl trochu zkritizuji.

V této české rodině je například běžné, když otec při večeři telefonuje a vyřizuje své pracovní záležitosti, matka by si zase nejspíš nikdy nesedla k televizi, aniž by se při tom nevěnovala něčemu užitečnému, například žehlení. Jednu menší televizi si paní domu navíc pořídila i do kuchyně, aby ji mohla sledovat při přípravě jídla. Při sledování televize, vaření a žehlení ještě stihne napsat s dětmi domácí úkoly.

Na jednu stranu schopnost věnovat se několika věcem najednou obdivuji, na druhé straně si ale myslím, že je to nesmírně vyčerpávající a že je tak každá z činností trochu ošizena.

Nejsem si jistá, jestli to takhle funguje i v ostatních českých rodinách, ale pokud bych měla soudit podle vyprávění svých českých přátel, je to asi všude stejné. Nevím, jestli si pak dokážete život pořádně vychutnat.

V Thajsku je běžné naplno prožívat každý okamžik a každou činnost. Například vaření může být malým obřadem, při kterém si můžete i báječně odpočinout a relaxovat, aniž byste přitom ještě sledovali televizi.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Porody již brzy v novém: U Apolináře proběhne modernizace porodnice
Porody již brzy v novém: U Apolináře proběhne modernizace porodnice

V rámci projektu Porodnice 21. století vznikne v Praze moderní porodnické a neonatologické centrum, které umožní porodit v přirozeném rodinném prostředí. Rodiče navíc budou moci s nedonošenými dětmi zůstat po celou dobu hospitalizace.