4. března 2009 11:33 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Thajsko bude vydávat víza zdarma

Thajsko - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thajsko - ilustrační foto. | foto: Foto Profimedia.cz

Cestujete do Thajska? Ušetříte. Thajská vláda totiž bude od zítřka vydávat zdarma víza. Důvodem je velký úbytek turistů způsobený prosincovými protivládními demonstracemi. Poplatky za thajská víza budou zrušeny až do 4.června.

V Bangkoku hlásí za letošní leden a únor meziroční úbytek turistů o více než 20 %. Vláda proto odsouhlasila zavedení opatření na podporu turistiky v Thajsku.

Od 5.března do 4.června se nebudou vybírat poplatky za thajská víza. "Toto opatření se týká občanů všech států, úspora tak činí pro české turisty cca 700 korun ( 1000 bahtů)." říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
 
Další novinkou je snížení vstupného do všech národních parků. Také letecké poplatky za přistání a parkování letadel na všech významných letištích v Thajsku budou nižší.

Kromě těchto opatření vyčlenila thajská vláda nově 143 mil. USD ( 4,1 mld. Kč) na podporu turistickému ruchu. Všechna rozhodnutí vlády již podepsal thajský král.

Thajsko je spolu s Kubou a Spojenými arabskými emiráty jednou ze tří nejpopulárnějších českých exotických destinací. Ročně ho navštíví 17 tisíc Čechů a právě nyní probíhá hlavní sezona.

Vloni Thajsko navštívilo celkem 14,8 mil. zahraničních turistů. Země je tak skutečně významnou světovou turistickou destinací, která je značně závislá na příjmech z cestovního ruchu.
S přispěním Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Lidovky.cz

ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?
ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?

Zajímalo by mě, kolik utratíte za jídlo jako rodinka, my jsme čtyřčlenná, dvě děti (větší kluci, co maj furt hlad).V poslední době se nestačím divit co kolik stojí, jak vše hodně zdražuje! Snažíme se jíst docela zdravě. Obden když jdu nakoupit, nákup 500-1000.- a to mi přijde že tam nemám bůhví co, vozík poloprázdný…pečivo, jogurty, mléko, zelenina, ovoce, obden maso, těstoviny, rýže, luštěniny, máslo, sýry, vejce…vybírám skoro vše co je v akci. Máte to taky tak? Utratim prostě pálku za jídlo.