17. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chuchle nebo Hvězda? Tipy, kde si v Praze nejlépe zaběžkujete

Na běžky se dá vyrazit i ve městech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na běžky se dá vyrazit i ve městech. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Sněhová nadílka láká Pražany ke sportu, ti vyráží nejčastěji na běžky. Když je sněhu dost, můžete nadšené běžkaře potkat třeba i v Karlíně. Server Lidovky.cz zjišťoval, kam na běžky vyrazit a kde jsou běžecké stopy nejlépe vyšlapané.

Pražští běžkaři nemusí jezdit daleko za město. Někdy stačí pár zastávek městskou hromadnou dopravou a radost z pohybu si mohou užít i ve městě. Třeba v oboře Hvězda, v Milíčovském a Kunratickém lese, ale také na Ladronce nebo ve Stromovce. Prošlápnuté stopy a příjemné terény nabízí také hostivařský lesopark, kam se dostanete tramvají i autobusem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Nejaktuálnější pražský projekt je běžkařská dráha v Chuchli, kde se udržují stopy a je možnost dosněžování. Také je možné využít místní školy olympioničky Kateřiny Neumannové. A stejně tak je možné zapůjčit si běžkařské vybavení," řekl serveru Lidovky.cz vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu Zdeněk Hübner z Magistrátu hlavního města Prahy.

Na běžky můžete vyrazit i do Zlína.

"Hodně se běžkuje v obořě Hvězda, kde jsou také oficiální stopy, které jsou udržované. Kdysi měli Žluté lázně běžkařskou plochu, ale nejsem si jistý, zda ještě funguje. Dost se využívá plocha mezi Kbely a letištěm Letňany," doplňuje Hübner výčet vhodných míst pro běžkování.

Nejsou to ale jediná místa v hlavním městě. Sníh si můžete užít také v Ďáblickém háji nebo na trase Bráník - Modřany, kde je vždy nejvíce běžkařů. K užívání je také vhodná běžkařská trať na Strahově. Sedm set metrů dlouhý oplocený areál se pravidelně upravuje a pro veřejnost je zdarma. Příhodné podmínky pro běžkování nabízí i cesta podél Vltavy, která vede od Libeňského parku do Troje.

SkiPark Velká Chuchle

V profesionální běžkařskou trasu se v zimě proměňuje dostihová dráha v Chuchli. Zatímco koně odpočívají, běžkaři se na dráhu hrnou s prvním sněhem. Běžkařská dráha je určena pro všechny a je zadarmo. Pakliže pražským sportovcům počasí nepřeje, mají v Chuchli připravená i sněhová děla. Velkou výhodou, kterou uvítají všichni, kteří se vydají běžkovat na dostihovou dráhu, je profesionální strojová úprava. Součástí SkiParku je také sto metrů dlouhý dětský okruh.

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz