Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chuchle nebo Hvězda? Tipy, kde si v Praze nejlépe zaběžkujete

Na běžky se dá vyrazit i ve městech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na běžky se dá vyrazit i ve městech. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Sněhová nadílka láká Pražany ke sportu, ti vyráží nejčastěji na běžky. Když je sněhu dost, můžete nadšené běžkaře potkat třeba i v Karlíně. Server Lidovky.cz zjišťoval, kam na běžky vyrazit a kde jsou běžecké stopy nejlépe vyšlapané.

Pražští běžkaři nemusí jezdit daleko za město. Někdy stačí pár zastávek městskou hromadnou dopravou a radost z pohybu si mohou užít i ve městě. Třeba v oboře Hvězda, v Milíčovském a Kunratickém lese, ale také na Ladronce nebo ve Stromovce. Prošlápnuté stopy a příjemné terény nabízí také hostivařský lesopark, kam se dostanete tramvají i autobusem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Nejaktuálnější pražský projekt je běžkařská dráha v Chuchli, kde se udržují stopy a je možnost dosněžování. Také je možné využít místní školy olympioničky Kateřiny Neumannové. A stejně tak je možné zapůjčit si běžkařské vybavení," řekl serveru Lidovky.cz vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu Zdeněk Hübner z Magistrátu hlavního města Prahy.

Na běžky můžete vyrazit i do Zlína.

"Hodně se běžkuje v obořě Hvězda, kde jsou také oficiální stopy, které jsou udržované. Kdysi měli Žluté lázně běžkařskou plochu, ale nejsem si jistý, zda ještě funguje. Dost se využívá plocha mezi Kbely a letištěm Letňany," doplňuje Hübner výčet vhodných míst pro běžkování.

Nejsou to ale jediná místa v hlavním městě. Sníh si můžete užít také v Ďáblickém háji nebo na trase Bráník - Modřany, kde je vždy nejvíce běžkařů. K užívání je také vhodná běžkařská trať na Strahově. Sedm set metrů dlouhý oplocený areál se pravidelně upravuje a pro veřejnost je zdarma. Příhodné podmínky pro běžkování nabízí i cesta podél Vltavy, která vede od Libeňského parku do Troje.

SkiPark Velká Chuchle

V profesionální běžkařskou trasu se v zimě proměňuje dostihová dráha v Chuchli. Zatímco koně odpočívají, běžkaři se na dráhu hrnou s prvním sněhem. Běžkařská dráha je určena pro všechny a je zadarmo. Pakliže pražským sportovcům počasí nepřeje, mají v Chuchli připravená i sněhová děla. Velkou výhodou, kterou uvítají všichni, kteří se vydají běžkovat na dostihovou dráhu, je profesionální strojová úprava. Součástí SkiParku je také sto metrů dlouhý dětský okruh.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...