Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
9. října 2014 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

10 cestovatelských webů, které byste měli znát

Cestování – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestování – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Redakce cestovatelského serveru Hedvábná Stezka pro vás vybrala deset zábavných i praktických webů, které ocení každý cestovatel, abyste si v dnešní digitální době cestování co nejvíce zpříjemnili.

Gogobot.com

Gogobot.com je jakási obdoba facebooku pro cestovatele. Vytvářejte si vlastní trasy, přidávejte místa, studujte komenty jiných a přidávejte vlastní. Největší výhodou celého webu je, že zde můžete pokládat opravdu konkrétní otázky na další zkušené zaregistrované cestovatele. Odpovědi tak budou vskutku hodnotné!

Rome2Rio.com

Rome2Rio.com je dokonale zábavný web, který vám v okamžiku naplánuje cestu od vašeho domu prakticky kamkoliv na světě, spočte náklady i dobu přesunu, a to včetně všech dopravních prostředků i chůze na nejbližší zastávku. Kupříkladu z našeho brněnského Klubu cestovatelů byste se do La Paz dostali za 18 hodin a pět minut a stálo by vás to 14 381 Kč.

Seat61.com

Seat61.com je nutností pro všechny, kteří chtějí kdekoliv na světě cestovat vlakem. Najdete zde ceny, kvalitu služeb, možnosti rezervací či mapy železnice. Lepší stránku o cestování vlakem nenajdete.

-

XE.com

XE.com nabízí možnost neustále kontrolovat ceny v zahraničí. Stačí si zadat vlastní měnu a měnu země, v níž jste, a díky pár klikům na chytrém telefonu (existuje i snadná aplikace) budete mít neustále přehled nad tím, kolik utrácíte.

Weather2travel.com

Weather2travel.com se hodí pro všechny, kteří vždy pečlivě zvažují, kdy se do které destinace podívat, aby si místo užili co nejlépe a podle svých představ. Klima, průměrné srážky, teplotu moře, dlouhodobé předpovědi i nejlepší dobu pro návštěvu jakékoliv země na světě najdete právě na tomto webu.

Airlinemeals.net

Airlinemeals.net nabízí více než 25 000 obrázků jídel z paluby letadel. Najdete zde stovky leteckých společností a docela snadno si uděláte představu, která stojí z hlediska jídla za to. Věřte, že některé variace vás vskutku pobaví.

CDC.gov/travel

CDC.gov/travel je ta správná stránka, kde najdete odpovědi na otázky ohledně očkování či zdravotních rizik ve většině zemí světa. Užitečné tipy zde najdou i cestující rodiny nebo těhotné ženy.

Travelfish.org

Travelfish.org je skvělý online průvodce jihovýchodní Asií, který vám poradí nejen se zajímavými místy, ale pomůže vám také co nejvíce snížit rozpočet.

Horko v autě (ilustrační fotografie).

iFly.com

Ifly.com vás provede světem letišť. Najdete zde aktuální počasí, odlety nebo třeba kontakty na dané letiště.

501places.com

501places.com je jeden z cestovatelských blogů, který výrazně vyčnívá nad ostatní. Autoři Andy a Sameena Jarosz zkrátka ví, jak o navštívených místech psát opravdu zábavně.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!