6. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Trojice lvů na lovu. Zážitek, který vytrhne od snídaně

Lvi po neúspěšném lovu. Hlady ale netrpí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lvi po neúspěšném lovu. Hlady ale netrpí. | foto: Vlastimil Neklapil

Jednoho rána kočkodani na stromě nad našimi stany vřískají jinak než obvykle. "Je tady buďto had nebo lev," tvrdí s jistotou náš průvodce Grant. Tak skočíme od nedojedené snídaně do džípu a vyrazíme po hrbolaté stepi, abychom asi stovku metrů od stanů narazili na trojici šelem.

Leží v trávě a pozorují zamýšlenou kořist, osamělého buvola kaferského. Nás naprosto ignorují. S lovem nepospíchají, obezřetně a zvolna se přesouvají blíž. Buvol ovšem není dnešní a ve chvíli, kdy po něm nejagilnější zvíře vystartuje, zaujme razantní obrannou pozici.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Překvapuje, že lvi se o druhý útok nepokoušejí, místo toho volným krokem odcházejí. Doprovázíme je půldruhé hodiny, občas se nám ztratí v křoví, pak se zase objeví. Zblízka vidíme, že se nejedná o lvice, ačkoliv nemají hřívu. Jsou to mladí samci, na srsti mají ještě patrné skvrny a hříva už jim začíná rašit.


Pohlednice z cest na větší mapě

Jsme svědky ještě jednoho neúspěšného pokusu o ulovení buvola, tentokrát je to dramatičtější, ale zase neúspěšné. Přesto lvi vypadají dobře živení, s lesklou srstí, hlady zřejmě netrpí. Zvolna odcházejí podél řeky Chobe, ze které se napijí. Jsme svědky toho, jak pohybliví jsou lvi v krajině, my je ale opustíme a vrátíme se k pozdní snídani (pokud nám kočkodani a paviáni něco nechali).

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.