Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Turek: Čech telefonuje a vráží do lidí

Cevah Gücer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cevah Gücer | foto: Lidové noviny

Původem jsem z Turecka, ale žiju v Německu. V Čechách se mi líbí. Je to tu lidštější než v Německu. Češi nejsou tak emotivní jako Turci, ale chovají se méně chladně než Němci. Ne že byste přímo projevovali přátelské emoce, ale působíte nějak lidsky, zatímco Němci jsou spíše trochu jako roboti.

Nechcete-li ztrácet čas odpovědí na otázku bezmocného turisty ztraceného v metropoli, klidně jen něco zamumláte a jdete dál svou cestou. Není to sice zrovna vstřícné a přátelské, ale je to aspoň lidské.

Němec by v takové situaci věcně a chladně odpověděl, Turek by naproti tomu klidně zanechal vlastních povinností, pozval vás k sobě domů a podělil se o vše, co má. Takže zlatá střední cesta.

Trochu směšně na mě zapůsobil váš oblíbený zvyk - telefonování. Dokážete při tom být i docela bezohlední. Do svých mobilů křičíte v prostředcích hromadné dopravy a vůbec vám nevadí, že tím rušíte spolucestující a že si celý autobus musí vyslechnout obsah vašeho hovoru.

Při cestování jste se svými mobily jenom nepříjemní, ale na ulici dokážete být i nebezpeční. Při telefonování zapomínáte na okolí, vrážíte do lidí nebo se při přecházení ulice vrháte před jedoucí automobily.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!