6. prosince 2005 11:49 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Turek: Kam všichni tak moc telefonujete?

Abbúd Al-Delib | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Abbúd Al-Delib | foto: Reprofoto

Na první pohled mě na Češích zaujala jedna věc - mobilní telefon. Vlastní ho tady skoro každý a mám dojem, že skoro neustále někam voláte. Kam pořád všichni telefonujete?

Fenomén mobilních telefonů je rozšířený všude po světě, ale podle mě je nejrozšířenější právě v Česku. Ani v Německu, ani v Británii jsem neviděl tolik volajících na ulici.

Kdybych od dětství nežil v Německu, asi bych se na to dnes díval jinak, ale musím vám složit dvě velké poklony. První z nich se týká vašich žen a dívek -jsou opravdu krásné. Druhá poklona patří vašemu smyslu pro humor. Přátelé, které jsem v Česku získal, mi říkali, že se tu člověk musí narodit, aby pochopil český humor, ale já si myslím, že to není pravda. Jsem nadšený z toho, jak umíte brát věci kolem vás i sebe samé s nadhledem, jak si umíte dělat legraci i ze sebe. To jsem nikde ve světě v takové míře nezažil.

A ještě jedna věc se mi u vás líbí: lidová hudba. Každá země má svoji typickou muziku, která někdy překročí hranice - celosvětově oblíbená je třeba irská -, a já se musím přiznat, že se mi moc líbí české lidové písničky, i když mezi mladými lidmi nejsou zrovna oblíbené. Ale já to tak skutečně cítím.
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR VÝVOJÁŘ C#

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč