Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Turisté by neměli v Egyptě jezdit do měst včetně Káhiry a Luxoru

Káhira | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Káhira | foto: Shutterstock

PRAHA České ministerstvo zahraničí zpřísnilo doporučení pro pobyt v Egyptě kvůli pokračujícím demonstracím v souvislosti se svržením prezidenta Muhammada Mursího. Turisté by se měli vyhnout velkým městům, jako je Káhira, Alexandrie nebo Luxor.

"Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná, je však třeba nadále dbát zvýšené opatrnosti a zcela se vyhýbat veřejným shromážděním," uvádí ministerstvo zahraničí.

Případné cesty mimo letoviska by lidé měli podnikat jen v naléhavých případech nebo v rámci organizované turistiky a po konzultaci s delegátem cestovní kanceláře.

Nelze vyloučit další nepokoje

Při násilnostech v zemi v pátek podle ministerstva zdravotnictví a státních médií zahynulo nejméně 30 lidí a víc než 1100 utrpělo zranění. Potyčky pokračovaly i v noci a atmosféra v Káhiře byla v sobotu odpoledne napjatá.

České ministerstvo zahraničí varuje před cestami do severní části Sinajského poloostrova včetně letoviska Taba. "V nejbližších dnech před zahájením postního měsíce ramadán 10. července nelze vyloučit další demonstrace a sociální nepokoje ve všech částech země, zejména pak ve velkých městech, jako je Káhira, Alexandrie, Suez, Port Saíd či Luxor," uvedlo.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...