6. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na brněnském srazu modelářů se můžete projet v parní lokomotivě

Parní vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parní vlak (ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRNO Návštěvníci veřejného mezinárodního srazu modelářů parních lokomotiv, parních strojů a historických autobusů v centru Olympia v Brně budou mít šanci nejen obdivovat zhruba tři desítky strojů, ale některé si také na vlastní kůži vyzkoušet. Jde totiž o modely ve velkých měřítkách, které mohou jezdit na parkové 1600 metrů dlouhé místní dráze.

Výstavu doplní i šest historických autobusů z Technického muzea v Brně včetně vozidla Praga RND z roku 1945, informovali pořadatelé v tiskové zprávě.

ČTĚTE TAKÉ:

Lokomotivy a stroje přivezou nejen čeští modeláři, ale i nadšenci ze Slovinska, Rakouska či Německa. "Část vystavených modelů a strojů ukážeme návštěvníkům v akci a dokonce se na nich budou moct svézt. V provozu bude i speciální linka obsloužená historickými autobusy. Nad areálem bude možné se navíc proletět i vrtulníkem," uvedla marketingová manažerka Olympie Lucie Nedbalová.

V areálu existuje pro tyto akce nejen trať o rozchodu 127 a 184 milimetrů, ale i depo na odstavení vagónů a také nádraží s nástupištěm. Je zde i funkční rotunda pro otáčení lokomotiv s dílnou. Projížďka na modelu lokomotivy trvá zhruba 15 minut. O týden později je pro fanoušky historie dopravy připravená další akce, a to jízdy historických trolejbusů, tramvají a autobusů Brnem.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz