Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
3. února 2006 11:22 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ukrajinka: Berete se příliš vážně

Silvija Nazarenko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvija Nazarenko |

Češi jsou uzavřenější než Ukrajinci. Chodíte stále zamračení a nevšímáte si okolí. Asi jste příliš ponoření do sebe. Rádi mluvíte o sobě a o svých problémech, neustále si na něco stěžujete.

Neškodilo by, kdybyste si občas dokázali udělat legraci sami ze sebe. Berete se příliš vážně, neustále se soustředíte na vlastní úspěchy i neúspěchy a extrémně je prožíváte. Jste spíš pesimističtí, takže se hodně soustředíte na to, co se nepovedlo.

Přitom máte z mého pohledu důvody k naprosté spokojenosti. Žijete v demokratické zemi s poměrně nízkou nezaměstnaností, za svou práci dostáváte zaplaceno. U nás chodí někteří lidé do práce, přestože už třeba několik měsíců nedostali žádný plat.

Na druhé straně je ale pravda, že vás vaše nespokojenost nutí k vyšším výkonům. U nás je stále ještě běžné založit ve dvaceti letech rodinu. V Čechách se mladí více snaží studovat, cestovat a něčeho dosáhnout, což je určitě dobře.

Nic se ale nesmí přehánět. Když vidím, jak mají mladí Češi přesně naplánovanou budoucnost s vizí vystudovat, udělat rychle kariéru a ještě si při tom co nejvíc užít, je mi z toho skoro smutno. Mám strach, abyste si při tom plánování vůbec stihli udělat čas na své koníčky.

Myslím, že Ukrajinci jsou rezignovanější, ale asi i o něco štastnější.
, Lidové noviny
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...