Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
26. dubna 2006 17:45 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ukrajinka: Jsme mnohem otevřenější

Anna Demčuk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anna Demčuk | foto: Lidové noviny

Tady v Česku si každý „hrabe na svém písečku“. Je velký rozdíl mezi lidmi ze západních a východních Čech, resp. z Moravy. Například lidé z Ostravy mně přišli mnohem přátelštější a mají podobnou povahu jako my na Ukrajině.

Naopak u lidí ze západu nepoznáš, jaký člověk je, co si myslí nebo co cítí. Navíc na mě působili, že se bojí lidí z východní Evropy.

Sympatická je mi vaše svoboda v názorech a postojích. Klidně si na sebe můžete obléknout cokoliv a nikdo se na vás nebude divně koukat. Taky se mi líbí, jak jste zvyklí sdružovat se s přáteli v hospodách. Na Ukrajině si koupíme pivo a jdeme domů nebo do parku. A máte výborné pivo. Vždy když se vrátím domů, nemůžu přijít našemu pivu na chuť.

Líbí se mi česká města, hlavně Brno. Když mám špatnou náladu, tak mi stačí projít se centrem města nebo si zajít někam do parku a hned je mi líp. Na druhou stranu co se přírody týče, tak na Ukrajině nejsou žádné zákazy a příkazy, kde se smí stanovat. Jednoduše někam přijdu, postavím stan a nikdo mě nevyhazuje.

Češi jsou mnohem zdvořilejší. Při vstupu do obchodu je u vás běžné, že pozdravíte. Ale když se vrátím domů a řeknu v obchodě „dobrý den“, tak se na mě všichni divně dívají.
, Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!