13. července 2014 6:24 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Umělecká Soluň. Ateliéry a galerie, které lákají na originální kousky

Minimalistické interiéry pokojů a koupelen jsou v kontrastu s originálními... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Minimalistické interiéry pokojů a koupelen jsou v kontrastu s originálními... | foto: Archiv hotelu

Ve starobylém řeckém městě Soluň se veškeré umělecké dění soustřeďuje do napůl průmyslové oblasti nového přístavu. Roste zde bezpočet malířských a sochařských ateliérů, otevírají se tu galerie s moderním uměním a stahují se sem avantgardní tvůrci.

Pouze jedna galerie ale nabízí také ubytování, a to rovnou ve velkém stylu. Místní hotel The Met mixuje extravagantní kousky řeckých i světových umělců a přepychově luxusní minimalistické pokoje.

Galerie, nebo hotel?

V prostorných halách kolem recepce, lobby a spa centra najdete sochy a videoinstalace několika desítek renomovaných současných umělců. Dlouhé chodby vedoucí do pokojů jsou vyvedeny v černém klavírním laku a na nich visí fotografie Andrease Gurského či Thomase Strutha. Během této dramatické galerijní přehlídky se ani nechce věřit, že se hosté brzy ocitnou v soukromí svého pokoje; apartmánů a pokojů nabízí The Met Hotel celkem 212 (ceny začínají na 126 eurech) a jejich vybavení je naprosto podřízeno ničím nerušenému odpočinku.

ČTĚTE TAKÉ:

Podlahy jsou obloženy prkny z tropických dřev, nadrozměrná okna umožňují odhlučněné výhledy na stále se rozrůstající přístav a samotné vybavení privátních místností je tlumeno tak, aby veškerá pozornost podvědomě směřovala na královsky velké postele. Pohodlně se lenoší na ekologických matracích z přírodních a recyklovatelných materiálů značky Coco-Mat, polštáře a peřiny jsou plněny peřím.

Umělecké vyznění zde zastupují hlavně černobílé fotografie německého vizuálního umělce Ralpha Baikera. V koupelnách jsou k dispozici kosmetika značky Molton Brown a ultra měkké župany a bačkory z prvotřídní bavlny. Pokud se ani během pobytu v hotelu nechcete nebo nemůžete oprostit od pracovního nasazení, potěší vás téměř manažerské vybavení společenských prostor i samotných pokojů.

Odpočinek především

Místní relaxační zóna M’Spa nabízí venkovní i vnitřní bazén, prostornou vířivku, klasickou posilovnu, fyzioterapeutické místnosti či soukromé trenéry, kteří se budou věnovat pouze vám. Vyhledávaný je také beauty salon pod vedením vizážisty a kadeřníka Nestora Yannakise. Místní kuchyně nabízí kosmopolitní mix různých stylů. Oblíbenou službou je snídaně do postele pro milovníky amerických klasik jako nadýchané lívance s javorovým sirupem a čerstvými lesními plody, vafle, křupavé plátky slaniny, volská oka a grilovaná rajčata.

Gurmánská restaurace Chan vás přenese na asijský kontinent. Patron kuchyně, kritik a šéfkuchař Oliver Peyton, připravil menu inspirované exotickými chutěmi Číny, Vietnamu a Japonska. Toto zaměření prosakuje i do nočního Chan baru, ideálního pro občerstvení míchanými koktejly, kávou a drobnými delikatesami na terase hotelu s 360stupňovým panoramatickým výhledem na město.

Více informací na www.themethotel.gr

Josef malíř