Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Užijte si léto na horách. Krkonoše lákají nejen novou atrakcí

Lezecká stěna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lezecká stěna | foto: SkiResort Černá hora - Pec

Prohlédnout si krkonošský les pěkně zblízka, z výšky i od kořenů, můžete od začátku července v Janských Lázních. Vyrostla tam Stezka korunami stromů v Česku, první, která zavede návštěvníky i do podzemí. Ve SkiResortu Černá hora - Pec si navíc můžete postavit sněhuláka nebo si zabobovat a podívat se na Výstavu zimní techniky.

Stezka korunami stromů nabízí vzdělání i zábavu. Na první pohled vás zaujme 45 m vysoká věž, díky které budete mít téměř na dosah ruky někdy až 150 let staré výtvory lesa. Na 1511 m dlouhé trase najdete šest zastávek, tři didaktické a tři zábavně pojaté stanice. V podzemí dřevěné rozhledny se můžete zastavit v naučném centru a prostudovat taje lesa.

Během cesty se nezapomeňte s dětmi zastavit ve třech adrenalinových zákoutích. Vyzkoušet si můžete například udržení rovnováhy v průhledu nad zdánlivě nebezpečnou propastí. A nenechte si ujít jízdu suchým tobogánem skrytým v útrobách věže. Je to nezapomenutelný zážitek i pro dospělé.

Stezka korunami stromů

  • Vstupné: dospělý 220,- / rodinné 560,-
  • Letní otevírací doba: 9:30 – 19:00 hod.
  • Délka trasy mezi korunami stromů: 1 511 m
  • Vodorovná část stezky nad terénem: 24 m
  • www.stezkakrkonose.cz

Stezka se kromě Štědrého dne otvírá 364 dní v roce. Návštěvníci mají možnost objednat si svého vlastního průvodce, který jim odhalí taje lesa z úplně jiného pohledu. O víkendech a v době vegetační sezóny (duben – září) jsou připraveny také skupinové programy, a to nejen pro školy, které vede průvodce a trvají zhruba 1,5 – 3 hodiny. Od června do září je stezka otevřena od 9:30 – 19:00 každý den. Na unavené výletníky čeká občerstvení, kde se podávají především místní speciality jako kyselo, byliňačka nebo klouzáky.

Stezka korunami stromů stála 170 milionů korun. „Jde o další z velkých investic do nabídky služeb a aktivit v českých horských střediscích, které mají za cíl přilákat návštěvníky v létě. Jsme rádi, že tyto investice fungují, protože návštěvnost v posledních letech vykazuje rostoucí trend,“ říká ředitel Asociace horských středisek Libor Knot.

Umělý sníh i v létě

Další takovou atrakcí je SkiResort Černá hora - Pec. Tento největší lyžařský resort v republice, se svými 41 km sjezdovek, rozhodně nefunguje pouze v zimě. Je to ráj pro turisty, cyklisty, a jinak sportovně založené jedince. Součástí areálu je nová, 160 m2 velká lezecká stěna, kromě kola se můžete projet i na koloběžce. A až se budete cítit unavení, zajděte se odreagovat do aquacentra s termální vodou nebo relaxparku, kde se nachází 900 m dlouhá bobová dráha. Pro nejmenší je připraveno dětské hřiště, rodiče se mohou pobavit u minigolfu.

Černá hora v Krkonoších je od července jediné místo v Česku, kde si můžete v létě postavit sněhuláka, nebo si zabobovat. V těsné blízkosti horní stanice kabinkové lanovky Černohorský Express na Černé hoře totiž vznikla unikátní Výstava zimní techniky. Součástí výstavy bude i hromada technického sněhu, na které se mohou děti „vyřádit“, zabobovat si, anebo postavit sněhuláka. Zblízka si lidé mohou prohlédnout taky nejmodernější rolby s navijákem a sněžná děla, která se během zimy starají o vysněžení a úpravu sjezdovek ve SkiResortu.

Lezecká stěna

Lezecká stěna

Krkonoše jsou známé i svou gastronomií, proto určitě navštivte alespoň jednu z místních horských hospůdek a restaurací. Vynikající jídlo naleznete v Hospůdce na Formánkách, v hotelu Omnia nebo v bistru Na Lanovce na Černé hoře. Ochutnejte typické krkonošské pochutiny jako borůvkový koláč nebo jedinečné pivo Trautenberk. Další atrakce najdete ve vzdálenějším okolí. Milovníci golfu ocení hřiště Mladé Buky, které nabízí 18 jamek v okouzlující přírodě. S dětmi stojí za to zajet do Zoo Dvůr Králové, kde se můžete vydat na jedinečné safari nebo si třeba můžete vyzkoušet, jaké to je být ošetřovatelem.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.