Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Havla ctili, Klaus je kuriozita, Zemana naštěstí neznají, říká Čech o Australanech

Jiří Neužil žije v Austrálii přes dvacet let. Líbí se mu zdejší uvolněnost a neformálnost. „Austrálie je velmi příjemná země se slušnými lidmi. Vztahy na pracovišti jsou korektní a férové. Ale po práci se lidé tolik nescházejí. Z mého pohledu je v Česku určitě větší legrace,“ říká. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Češi v cizině.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Mayerberger 16.3.2015 10:00

Austrálie je mi ukradena !

W. Libl 7.3.2015 7:57

Ja mam v Australii trochu jine zkusenosti, ikdyz nejsou zase tak odlisne. Mozna je to tim ze jsem se usadil v Queenslandu a take ze tu uz ziji od roku 1969. Sydney a Brisbane jsou kulturne pomerne rozdilne, Queensland je vice parochialni. Take zde nemame tolik muslimu a emigrantu ze Stredniho Vychodu. Ja procestoval celou Australii vcetne Tasmanie a tak vim o cem mluvim. O Ceske politice vim jenom z Internetu a o Australske, no tu samozrejme citim na vlasti kuzi. Jsou tu ti sami lotri jako v Cesku, rozdil je v tom ze my to tady vime ale v Cesku o Australskych lotrech v politice se toho moc nevi. Tady je take korupce, samozrejme, a kazdym rokem alespon jeden nebo dva parlamentari skonci ve vezeni.A navic je tu hodne pederastu, afer , zvlaste s knezy a ucitely je tu dost.

J. Zeman 4.3.2015 22:08

Opilce Havla ctili? :)

M. Pechar 4.3.2015 22:13

Na vás kašlou. Závidíte?

P. Vacek 15.5.2015 13:38

Bolševický b l b!

V. Pragacova 4.3.2015 21:53

...lžete...mám tam hodně přátel ...

J. Pluk 4.3.2015 1:02

Pominu trapné narážky na Zemana...

a podívejme se na jinou stránku naivity autora. Jakožto přistěhovalec sám zřejmě zavírá oči před tím, že proklamované "obohacení" imigranty z desítek různých zemí se bohužel v případě muslimů omezuje na stánky s kebabem a v případě afrických muslimů ani to ne. Čím dále větší počet "bílých" australanů vnímá neevropské přístěhovalce jako přítěž - nemluvě o Aborigincích. Ti si už zvykli na bílé Australany a na to že jim poskytují sociální programy - z nichž jim muslimové a afričané pouze ukrajují aniž by byli původními obyvateli a aniž by původním obyvatelům sami pomáhali.

Další věc která autorovi uniká ač o ní sám píše je význam této věty: "Snad jen na okraj – dle mého názoru zde došlo k dosud ne úplně přiznané genocidě původních obyvatel."

Věc se má tak, že jedinou možností jak implementovat jím tak vychvalovanou multikulturu, je vyvraždění původních obyvatel. Tak to bylo v Austrálii, v Severní i Jižní Americe... a tak to bude i v Evropě.

M. Písař 3.3.2015 20:34

Ta hodnocení jste si mohl odpustit

Lidovky se ptaly, jak se žije v Austrálii, tak je v pořádku, pokud mluvíte o plážích, pomlázkách a řízku. Nic z vás ale nedělá arbitra, co je v ČR špatně a co dobře. Že dělá Zeman ostudu, že je v Česku korupce, je pouze váš soukromý názor, nikdo se vás na něj neptal a patří do diskusí pod články a nikoli do článků o Austrálii.

M. Pechar 4.3.2015 15:01

Re: Ta hodnocení jste si mohl odpustit

Do role arbitra se nestaví Lidovky. K tomu, co je/není v ČR špatně, se vyslovuje pan Neužil, se kterým je veden rozhovor. I kdyby žil permanentně v Austrálii, má plné právo vyjadřovat se k čemu chce. Vzhledem pak k tomu, že žije napůl v Praze(*), dejte zpátečku.

A ještě k vašemlu plku „… je pouze váš soukromý názor, nikdo se vás na něj neptal…“ – vy úkolujete novináře, o čem smějí psát? Vy rozhodujete o tom, co do kterých článků patří/nepatří? Jste komik.

---

(*) Asi jste to přehlédl, ale pan Neužil v rozhovoru říká toto: „Tím, že žiji napůl v Praze, mi česká jídla nechybí.“

M. Písař 4.3.2015 17:42

Vůbec jste to nepochopil. Výtka mířila k Jiřímu Neužilovi, který dělal hodnocení a tím ze sebe dělá experta na něco jiného, než kvůli čemu byl pozván (Austrálie). Na jeho pocity ohledně ČR se ho nikdo neptal, to jen on si neopomněl přisadit. Přečtěte si, jak zněly otázky a co obvykle říkají ostatní Češi žijící v cizině, se kterými jsou dělány rozhovory. Zpravidla mluví o odlišných zvycích, jídle apod. a to je přesně to, proč je s nimi ten rozhovor veden. V ČR je několik milionů voličů a ti dohromady mají spoustu různých názorů. Nějaký pan N žijící napůl v Austrálii nás zajímá právě pro tu zkušenost z Austrálie, ale jinak vůbec. Snaha zneužívat svých pět minut slávy k prezentování osobních názorů je hloupá.

M. Pechar 4.3.2015 18:26

A proč by nedělal hodnocení? Byla mu položena otázka, on na ni odpověděl. Je irelevantní, co říkají ostatní Češi v zahraničí. Jeho odpověď nebyla únosem otázky, hodnocení prezidentů je v rámci odpovědi naveskrz organické.

S. Cesky 21.3.2015 9:03

tyto snoby z Prahy znám-doma jezdí 90km/h kde je 50 atd,avšak přejedou čáru do Bavor a nic si nedovolí a potom mluví o tom,jak jsme na tom špatně.

Pisatel by byl rád jako většina Prasáků,aby na Hradě sídlil Zombie Karel..že.Přitom se ukazuje,jakou pravdu má pan prezident s muslimy anebo Ukrajinou,stejně viděl prognosticky dopředu Beneš!

J. Ing. Matúš 3.3.2015 17:29

Pan Dokonalý

Je vidět, že i při ranním lovu ryb harpunou, lze získat dokonalý  a nezkreslený přehled o našich prezidentech.

P. Sulc 3.3.2015 19:33

Re: Pan Dokonalý

A nejlepsi je, ze se , podobne jako v USA, oslovuji zcela neformalne a nechlubi se tituly tak jako Cesi, kde se to pri kazde prilezitosti jen hemzi inzenyry, magistry a doktory, leckdy zcela zbytecnych profesi.

J. Šejnoha 3.3.2015 17:06

zajímavé

V Austrálii znají naše  presidenty  lépe  než my  sami.

Nebo že by spíš  znali  jakýsi mediální obraz ?

Copak asi bude správně ?

S. Donát 3.3.2015 14:58

Proboha, hlavně ne nějakýho dalšího Havla

už jednoho bylo víc, než bylo potřeba. Věřím, že (nejen) Australané byli rádi, že ho tu máme. Tak mohli mít jistotu, že není v Austrálii. Aby žili dva takoví exoti najednou je naštěstí velmi nepravděpodobné.

J. Ing. Matúš 3.3.2015 17:31

Re: Proboha, hlavně ne nějakýho dalšího Havla

Dost dobrý. No měli zkrátka víc štěstí než rozumu.

V. Peroutka 3.3.2015 12:59

Kolik článků o dění v Austrálii si bylo možno

přečíst v Lidovkách za poslední půlrok? No a obráceně to bude stejné a ještě mnohem horší, což je vpořádku vzhledem k velikosti země. No  a krom přikývnutí, že znají Havla nějaká další otázka byla? Odhaduji že svatý obrázek a Havel tam fungují dost podobně..

J. Voráček 3.3.2015 12:05

JJ.

Tak to mají stejný názor na naše prezidenty jako Češi ! Good luck Australians !

J. Podešva 3.3.2015 12:30

sdílím :-)

J. Mrázek 3.3.2015 11:41

Rádoby naiva,striktní pragmatik,šťoural

S výsledky rozdání republiky kamarádům, poměrně úspěšný přechod na tržní ekonomiku, poměrně úspěšně rozdrážděná blicí pražská kavárnička. Havel, Klaus, Zeman. Celkem je div, že nás ten první ještě nepřidělil Kohlovi a ten poslední pravdivým vtipem neposlal USA a EU  na kolotoč, aby si uvědomili opakování dějin. Ten prostřední se snažil hospodařit....

J. Podešva 3.3.2015 12:02

blá blá blá Putin žere děti

J. Mrázek 3.3.2015 12:50

A Kennedyho v 63" zastřelil prakem...

...pionýr Putin.... :-)

P. Košíček 6.3.2015 22:14

V 63 se děly i jiné věci. To už tehdy dnešní soudruh pasydent možná už nosil (nebo se k tomu blížil) v kapse průkaz Kandidáta KSČ, ne? :-)

J. Podešva 3.3.2015 10:09

o našich polistopadových prezidentech

Václav Havel vytvořil obraz České republiky v zahraničí. A vytvořil dobrý obraz. Díky němu je Česká republika brána jako malá země, která však zaujímá větší místo ve světové politice, než by odpovídalo její velikosti. Havel sám je v zahraničí poměrně hodně známý v pozitivním smyslu. Zjednodušeně řečeno, Havla všude znají a uznávají. Pak to šlo dolů. Klaus měl podivné názory. No a Zeman je šašek, tlučhuba a lhář. Někde si toho ještě nevšimli (bohudík), jinde už ho prokoukli.

I. Jemelka 3.3.2015 10:52

Re: o našich polistopadových prezidentech

nejvetsi tragedie pro obcany CR je ze pohavlovske obdobi trva jiz 15 let - a nikdo s tim nic nedela - takze nezbyva nez rici - Cesi maji co chteji !!!

V. Hák 3.3.2015 13:20

Re: o našich polistopadových prezidentech

souhlas

V. Komárek 3.3.2015 8:31

Tak hlavně jak v ČR

všichni znají Australské politiky. A vědí co denně dělají a co denně říkají. Kdyby jste se asi zeptali obyčejňáka Australana, kde ČR leží, tak by na 100% nevěděl.

Z. Lachman 3.3.2015 10:06

Re: Tak hlavně jak v ČR

Nemusíte jezdit do Austrálie stačí do Francie a většina francouzů Vám řekne že ČR je součást Ruska.

A. Kerbel 3.3.2015 10:42

Re: Tak hlavně jak v ČR

No tak dle soucasneho lidem zvoleneho prezidenta to tak vypada. Me se ptaji lidi s ciziny, ze cetli, ze mame hodne proruske vedeni, proc to je. Ale staci si tady precist ty vase nadavky na Havla a vim, ze mame co si zaslouzime, coz jim taky rikam.


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...