Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Británii mizí veřejné záchodky, v některých městech už nejsou

Záchody - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchody - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

LONDÝN Množství veřejných záchodků ve Spojeném království nezadržitelně klesá, varoval list The Times. Místní úřady nemají dost peněz na financování těchto bohulibých zařízení a zavírají je. Aktivisté nevládních organizací upozorňují, že radnice porušují nezadatelná lidská práva.

Za posledních deset let bylo v Británii zrušeno přes 1700 veřejných záchodků, řekl britskému listu ředitel Britského sdružení veřejných toalet (BTA) Raymond Martin. „Od roku 1999 BTA nabádá vládu, aby zastavila tento nežádoucí trend. Pokud chce kabinet národ udržet zdravý, pokud chce zachovat hygienu veřejných prostor, nesmí tento problém opomíjet,“ dodal.

Drahý provoz

Podle listu The Times některá velká města, například Newcastle, už žádné veřejné záchodky nemají. V půlmilionovém Manchesteru zůstal jen jeden. Radnice si podle Martina stěžují, že na jejich nákladné udržování nemají dost prostředků. Provozování jednoho záchodku přitom podle BTA nestojí ročně víc než 10 tisíc liber (345 tisíc korun).

Podle názoru odborníků by záchodky přístupné veřejnosti neměly chybět nejen na ulicích a náměstích, ale ani v obchodech, restauracích a barech, na úřadech nebo na sportovištích.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?