17. ledna 2019 8:28 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. Představí se na nich i Nomádi

Stejně jako vulkánů, které celou cestu s Chilskou hranicí lemují jako... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stejně jako vulkánů, které celou cestu s Chilskou hranicí lemují jako... | foto: Vojtěch Lavický

Brno Na brněnském výstavišti ve čtvrtek začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. Letos se zaměří mimo jiné na téma aktivní dovolené. Návštěvníkům přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku. Představí se všechny české regiony a ze slovenských bude chybět jen Košický kraj. Přijede 800 vystavovatelů z 20 zemí. První den je určený pro odbornou veřejnost, další tři dny pro všechny.

Letos poprvé se ve společné expozici představí Brno a Jihomoravský kraj. Jejich prezentace má návštěvníkům dát tipy na méně známá místa a památky a ty známé chce představit z jiného úhlu, než je běžné.

Šest příspěvkových organizací ministerstva kultury, mezi nimi Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze či Národní památkový ústav, připravilo interaktivní prezentace na téma sklo. Na veletrzích se bude prezentovat 20 muzeí spadajících pod resort kultury.

Lidovky.cz opět představí své Nomády

Pro návštěvníky, kteří si chtějí něco aktivně vyzkoušet, bude připravena například lezecká stěna. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfové turistiky. Veletrhy nabídnou také setkání s řadou cestovatelů na festivalu Go Kamera. Po roce se na brněnské výstaviště vrátí projekt serveru Lidovky.cz Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří těchto expedic.

Zajímavostí bude například expozice se dvěma ledovými kvádry, které budou od pátku postupně odtávat. Cílem je poukázat na problematiku tání pevninského ledovce a problematiku života ledních medvědů.

Veletrhy začínají každý den v 10:00 a vstupenka stojí na místě 180 korun, přes internet 140 korun.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?